Włosi rzuceni na kolana i UPOKORZENI! Nie wejdą na mundial!

Włosi rzuceni na kolana i UPOKORZENI! Nie wejdą na mundial!

Reprezentacja Szwecji dokonała niemożliwego. Jednobramkowa zaliczka z pierwszego meczu barażowego okazała się wystarczająca do awansu. Włosi nie wejdą na mundial po raz pierwszy od 1958 r.


Azzurri aż osiemnastokrotnie zakwalifikowywali się do mistrzostw świata w latach: 1934, 1938, 1950, 1954, 1962, 1966, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014. Czterokrotnie zaś zdobyli złoty medal w latach: 1934, 1938, 1982, 2006.

Reprezentacja Włoch w obu meczach barażowych ze Szwecją grała słabo i bez pomysłu. Potencjał kadrowego nie udało się przekuć na skuteczną grę i zwycięstwo. Włoska ofensywa oddawała zaskakująco małą liczbę celnych strzałów. Zbyt małą by wejść na mundial.

Co ciekawe był to także ostatni mecz w reprezentacji w karierze Gianluigiego Buffona, który w doliczonym czasie gry dwukrotnie wybiegał w pole karne przeciwnika przy rzutach rożnych. Legendarny bramkarz ogłosił, że zawiesi buty na kołku po mistrzostwach w Rosji.

Na przyszłorocznych mistrzostwach w Rosji nie zobaczymy więc reprezentacji Holandii i Włoch.

 

FK

Źródło: drybler.com
Czarny damski bokser dostaje łomot od potężnej murzynki!

Czarny damski bokser dostaje łomot od potężnej murzynki!

Chudy czarny mężczyzna podczas sprzeczki z murzynką w sklepie zwyzywał ją od dziwek. W końcu kazał jej „zamknąć mordę” i uderzył w twarz. Spotkał się z natychmiastową reakcją, której się kompletnie nie spodziewał. Czarny rzezimieszek dostał od kobiety sowite bęcki. Zobaczcie sami.


 

 
Kampania społeczna: Poczuj szacunek dla flagi i hymnu Polski!

Kampania społeczna: Poczuj szacunek dla flagi i hymnu Polski!

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promująca szacunek dla flagi RP i hymnu RP.

 


– Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało miniprzewodnik, zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania hymnu Polski. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi i co zrobimy… przez morze. Jest cały tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.

– Biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów. Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani. Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Szanujmy je. – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Miniprzewodnik i poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród organizatorów imprez, samorządowców, chórzystów, uczniów i nauczycieli. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.

Źródło: strazgraniczna.pl
Jaś Fasola (62 l.) znowu zostanie ojcem? To nie żart ani komedia, ale…

Jaś Fasola (62 l.) znowu zostanie ojcem? To nie żart ani komedia, ale…

Rowan Atkinson, który wykreował wspaniałego Jasia Fasolę, już wkrótce znowu zostanie ojcem. Jego konkubina, 33-letnia Louise Ford, jest w ósmym miesiącu ciąży. Para aktorska trzyma w ścisłej tajemnicy płeć swojego pierwszego dziecka. 62-letni Atkinson ma już syna Benjamina (22 l.) i córkę Lily (21 l.) ze swoją poprzednią żoną Sunetrą Sastrą, z którą rozwiódł się dwa lata temu.


 

Rowan Atkinson i Louise Ford poznali się w 2012 roku. – To była miłość od pierwszego wejrzenia. Zawsze podziwiałam Rowana jako aktora. Jako człowiek okazał się równie zabawny i troskliwy – powiedziała Louise w jednym z wywiadów. Atkinson jak dotąd nie skomentował swojego związku z młodszą o 28 lat aktorką.

 

Louise Ford jest w bardzo zaawansowanej ciąży, co nie umknęło uwadze paparazzi, którzy przyłapali ją w sklepie dla dzieci, w jednym z największych centr handlowych w Londynie. Za kilka tygodni Rowan Atkinson zostanie ojcem po raz trzeci. Informacji o szpitalu, w którym partnerka filmowego Jasia Fasoli ma urodzić dziecko, jest pilnie strzeżoną tajemnicą. – Aktor zobowiązał mnie, bym nie komentował ciąży jego partnerki, ani w ogóle ich związku – przyznał w oświadczeniu rzecznik Atkinsona.

 

Rowan Atkinson jest rozwiedziony. Z Sunetra Sastra żył w małżeństwie przez 25 lat. Żona aktora złożyła pozew o rozwód, gdy dowiedziała się, że mąż zdradza ją z Louise Ford, która jest młodsza od filmowego Jasia Fasoli o 28 lat. Podczas rozprawy rozwodowej podzielony został wspólny majątek małżonków, wyceniany na 70 milionów funtów. A sama rozprawa rozwodowa trwała zaledwie 65 sekund!

 

Szkoda, że pod koniec życia Rowan Atkinson zniszczył swoje małżeństwo, dając tym samym kiepski przykład swoim dzieciom i wikłając się w dziwaczną relację z dziewczyną, która równie dobrze mogłaby być jego córką. Zachował się jak prawdziwy Jaś Fasola, niedojrzale i egoistycznie.