Twój PROBLEM to OPONKA na brzuchu? Oto 8 skutecznych sposobów by z nią WALCZYĆ!

Twój PROBLEM to OPONKA na brzuchu? Oto 8 skutecznych sposobów by z nią WALCZYĆ!

Otyłość brzuszna dotyka coraz więcej większej części naszego społeczeństwa. Walka z nią jest ciężka i długa trwa. Przedstawiamy 6 sposobów,  które pomogą nam w zwalczaniu nadmiaru tłuszczu.


  1. Pijmy wodę z cytryną- sok z cytryny to bogactwo witaminy C i przeciwutleniacz, a szklanka wody z cytryną wypita na czczo przyspiesza przemianę materii.
  2. Wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym- taka żywność nie zwiększa stężenia cukru we krwi, przez co ogranicza osadzaniu się tłuszczu.
  3. Zrezygnujmy ze słodyczy i słodkiej żywności- gdyż niewykorzystana glukoza przekształca się w tłuszcz.
  4. Ograniczmy alkohol- alkohol przekształcany jest w naszej wątrobie w octan i proces ten ma pierwszeństwo przed innymi, tak więc hamuje utlenianie tłuszczów, przez co są one odkładane.
  5. Wprowadźmy do diety czosnek- zawiera on allinę, która zmniejsza ciśnienie krwi, poziom cukru i cholesterolu-  czynników wpływających na tycie.
  6. Zamieńmy sól na zioła- używajmy rozmarynu, tymianku, cynamonu. Zioła wpływają normalizująco na ciśnienie krwi.
  7. Wprowadźmy ruch- ćwiczenia cardio pozwolą nam skutecznie spalać tkankę tłuszczową zaś ćwiczenia ukierunkowane na brzuch pozwolą wzmocnić jego mięśnie.
  8. Wprowadźmy dobre tłuszcze- niedawno przeprowadzone badania wykazały, że olej kokosowy wspomaga odchudzanie.

Wszystkie te wskazówki nie sprawią, że zbędne kilogramy znikną od razu , ale walka z nimi stanie się łatwiejsza.

źródło: zyj-naturalnie.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB
Ta kobieta CAŁE ŻYCIE zmagała się z zatkanym NOSEM. Przyczyna jest SZOKUJĄCA!

Ta kobieta CAŁE ŻYCIE zmagała się z zatkanym NOSEM. Przyczyna jest SZOKUJĄCA!

To co lekarza odkryli w nosie 57- letniej Chinki, która przez całe życie zmagała się z zatkanym nosem i krwotokami wprawia w osłupienie.


Kobieta poddała się badaniom, by ustalić prawdziwą przyczynę jej dolegliwości. Podczas skanowania czaszki lekarze zauważyli w jej jamie nosowej ciało obce. Dopiero na sali operacyjnej  okazało się, że jest to ZĄB, który wyrósł w nosie kobiety! I to on był przyczyną dolegliwości, gdyż po jego usunięciu, 57- latka zaczęła swobodnie oddychać.

Takie przypadki są bardzo rzadkie. W Chinach odnotowano ich tylko 20.

źródło: gazeta.pl

zdjęcie : pixabay.com

KB
ZNAMY statystycznie NAJLEPSZY WIEK na ŚLUB! Oto co odkryli naukowcy!

ZNAMY statystycznie NAJLEPSZY WIEK na ŚLUB! Oto co odkryli naukowcy!

Pytając znajomych o to, jaki według nich jest najlepszy wiek na zawarcie związku małżeńskiego słyszymy najróżniejsze odpowiedzi, począwszy od „teraz” do „nigdy”. I rzeczywiście, jeśli z partnerem poważnie myślicie o małżeństwie, to zróbcie to niezależnie od tego w jakim wieku jesteście. 


Ale co mówią na ten temat badania? 

Według naukowców z uniwersytetu IFS z Utah, którzy przebadali statystyki rozwodów w USA z ostatnich 10 lat, ludzie, którzy pobrali się jako 20- latkowie częściej trwają w związkach. 

Najbardziej zagrożeni rozwodem są statystycznie nastoletni nowożeńcy oraz ci, którzy na małżeństwo zdecydowali się po 40. roku życia..

Jednak w ostatnich latach granica wiekowa, która statystycznie określa najlepszy wiek na zawarcie małżeństwa przesuwa się. Ostatnie statystyki wykazują, iż najtrwalsze są małżeństwa zawarte przez osoby w wieku od 28 do 35 lat. 

Wytłumaczeniem tego zjawiska może być to, że ludzie bardzo młodzi nie są mentalnie przygotowani na problemy dnia codziennego. Z kolei ludzie czekający z tym krokiem do 40. być może wcale nie są stworzeni do małżeństwa.

Pamiętajmy jednak, że to są statystyki, a każdy człowiek jest inny.

MG

Źródło: iflscience.com
Oto najprostsze i najbardziej odżywcze śniadanie! Poleca lekarz z Harvardu

Oto najprostsze i najbardziej odżywcze śniadanie! Poleca lekarz z Harvardu

Zdaniem dr Monique Tello pracownik Harvard Medical School i lekarz pierwszego kontaktu w Massachusetts General Hospital wystarczą trzy łatwo dostępne produkty, by przygotować najbardziej odżywcze śniadanie.


 

Pierwszy posiłek dnia powinien być bogaty w produkty, które dostarczają błonnika, białka i zdrowych tłuszczów. Wtedy zapewni stały poziom cukru we krwi i zaspokoi głód na długi czas. W tym celu potrzebujemy jedynie: owoców, jogurtu naturalnego i orzechów.

Po pierwsze: owoce

Owoce, które wykorzystamy do przygotowania śniadania, mogą być świeże lub mrożone. Dr Tello jest fanką tych drugich. – Owoce dostarczają witamin i przeciwutleniaczy. Na dodatek są smaczne i pomagają zaspokoić dziennie zapotrzebowanie na substancje odżywcze — mówi dr Tello.

Po drugie: jogurt

To najlepsze źródło białka i probiotyków o pozytywnym wpływie na zdrowie jelit. W ramach śniadania powinniśmy zjeść jedno opakowanie jogurtu naturalnego. Najlepiej wybrać ten o niskiej zawartości cukru, ale nie beztłuszczowy. – Niewielka ilość tłuszczu jest dobra dla naszego organizmu — powiedziała redaktorowi “Today” dr Tello.

Po trzecie: orzechy

Ostatnim elementem śniadania według dr Tello są orzechy (wystarczy garść). Trzeba nimi posypać owoce i jogurt (alternatywą dla nich są nasiona). Lekarka poleca wybierać migdały lub niesolone orzechy nerkowca. Są one bogate w zdrowe tłuszcze i błonnik pokarmowy. Uwalniana w trakcie ich trawienia energia towarzyszy nam przez długi czas.

 

Od dziś odżywiaj się zdrowo!