Świetna akcja matek karmiących piersią! SĄ  WSZĘDZIE, nawet w … KOŚCIELE!

Świetna akcja matek karmiących piersią! SĄ WSZĘDZIE, nawet w … KOŚCIELE!

Irmina Walczak i Sávio Freire – małżeństwo postanowiło zawalczyć o … karmienie piersią przez matki w miejscach publicznych!

Małżeństwo stworzyło projekt „Anytime Anywhere”, w którym bohaterkami zdjęć są matki karmiące piersią, które jak sami wiemy są nieustannie narażone na dziwne spojrzenia ze strony przechodniów. Nierzadko muszą wysłuchiwać nieprzychylnych komentarzy. Obrywają za to, że są po prostu matkami.


„To kampania społeczna mająca na celu promocję karmienia piersią jako aktu naturalnego oraz walkę ze stereotypami związanymi z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Jej założeniem jest stworzenie serii obrazów ukazujących mamy karmiące swoje niemowlaki w miejscach przestrzeni publicznej Warszawy, z których na co dzień korzystają. Fotografowane mamy są wolontariuszkami, a zdjęcia zaproszeniem do dialogu na temat tego, jak wspólnie możemy dokonać zmiany mentalności i sprawić, by nasze bobasy dłużej mogły cieszyć się korzyściami płynącymi z mleka matki, a kobiety nie musiały rezygnować z życia towarzyskiego, które jest istotnym elementem w zapobieganiu depresji poporodowej” – czytamy na oficjalnej stronie „Anythime Anywhere”.

„W odróżnieniu od brazylijskiej edycji, która poruszała kwestie poczucia dyskomfortu i zagrożenia, związanych z dynamiką funkcjonowania kobiet i mężczyzn w miejskiej przestrzeni publicznej, polska edycja zwraca uwagę na kwestię karmienia na żądanie, uznaną za najodpowiedniejszy sposób karmienia piersią, a także na różnicę pomiędzy tym, co prawnie jest dozwolone, a tym, co uznane jest za odpowiednie” – piszą twórcy.

seb

Źródło: https://www.instagram.com/p/Bae78tFAyev/?taken-by=anytimeanywhereproject
Miesięcznik „M JAK MAMA” organizuje CASTING na OKŁADKĘ! NAGRODA jest… powalająca!

Miesięcznik „M jak Mama” organizuje casting dla swoich czytelniczek. Panie będące w widocznej ciąży mogą zaistnieć jako modelki i znaleźć się na okładce magazynu. 


 

Aby wziąć udział w konkursie trzeba do dnia 12 listopada wypełnić formularz oraz przesłać „trzy aktualne zdjęcia: widocznej ciąży z brzuszkiem, całej sylwetki oraz twarzy z uśmiechem

 

Nagroda jest – naszym zdaniem – powalająca! Trzy zwyciężczynie znajdą się na okładce miesięcznika. Jak czytamy w Regulaminie:

 

„Nagrodą w konkursie dla trzech wybranych laureatek będzie profesjonalna sesja zdjęciowa przeprowadzona przez zespół M jak Mama oraz możliwość pojawienia się na okładce miesięcznika M jak Mama”

 

A co poza tym?

 

„Przyjazd laureatek na sesję zdjęciową odbędzie się na koszt własny. Organizator sesji zapewni odpowiednią stylizację podczas sesji zdjęciowej. (…)
Organizator konkursu zastrzega sobie prawo nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych przez laureatów konkursu zdjęć oraz przeprowadzonych wywiadów na potrzeby konkursu.”

 

Zatem „szczęśliwa” zwyciężczyni za darmo sobie popozuje, dojedzie też na własny koszt. Jeśli jest z daleka to i nocleg sobie opłaci, a miesięcznik będzie jeszcze wykorzystywał jej wizerunek tu i tam.

 

Nam się jednak wydaje, że nawet jeśli w konkursie nie ma nagrody finansowej, to powinna być chociażby odpowiednia otoczka. Oczywistym wydaje się zwrot kosztów dojazdu, zapewnienie hotelu o wysokim standardzie czy wyżywienia na czas pobytu.

Tak aby ta przyszła mama poczuła, że sesja jest czymś wyjątkowym, a nie tylko szukaniem przez „M jak Mama” darmowych modelek…

 

 

(aw), źródło: mjakmama24.pl
To JUŻ prawdziwa EPIDEMIA?! Zaczyna BRAKOWAĆ SZCZEPIONEK!

To JUŻ prawdziwa EPIDEMIA?! Zaczyna BRAKOWAĆ SZCZEPIONEK!

W roku 2015 odnotowano na nią 38 zachorowań. W tym roku Sanepid odnotował 1909 przypadków tej choroby. WZW A, czyli Wirusowe zapalenie wątroby typu A atakuje z dużą siłą. I choć nikt oficjalnie nie potwierdza epidemii to eksperci zauważają, że skala zjawiska jest niepokojąca. Najlepszym zabezpieczeniem przed żółtaczką są szczepienia, jednak problem w tym, że ich brakuje.


Jak w takim razie się przed nią bronić? Lekarze zalecają przede wszystkim zachowanie odpowiedniej higieny, bo nie bez przyczyny żółtaczka nazywana jest także „chorobą brudnych rąk”. Do zakażenia tą chorobą dochodzi najczęściej drogą pokarmową np. poprzez spożycie skażonej wody lub żywności. Jednak ostatnio eksperci z Sanepidu, zauważyli, że obecne ogniska choroby rozprzestrzeniają się wśród homoseksualnych mężczyzn.

Pamiętajmy, higiena to przede wszystkim nasze zdrowie, dlatego warto o nią dbać.

Źródło: eska.info

Zdjęcie: pixabay.com

KB  
NIEWIARYGODNA terapia! Wystarczy WYŁĄCZYĆ KOMÓRKĘ na 15 minut DZIENNIE!

NIEWIARYGODNA terapia! Wystarczy WYŁĄCZYĆ KOMÓRKĘ na 15 minut DZIENNIE!

Przeciętny człowiek spędza z telefonem komórkowym w ręce nawet do 5 godzin dziennie. A jak wskazują naukowcy ze Stowarzyszenia Brytyjskich Psychologów, wystarczy wyłączyć go na 15 minut dziennie, aby odczuć niesamowity skutek.


Ten rodzaj terapii pomoże nam pozbyć się napięcia i stresu, spowodowanego oczekiwaniem na telefon lub wiadomość. Jednak poza tymi negatywnymi emocjami pozbywamy się także tych pozytywnych. W momencie wyłączenia telefonu spada nasz poziom ekscytacji i zainteresowania.

Takie 15 minut być pomoże pomoże nam się wyciszyć i zrelaksować. A nie jest to długi czas, abyśmy nie mogli sobie na niego pozwolić.

źródło: o2.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB