Ma smak wołowiny i jest zdrowsze od kurczaka. Nie zgadniesz jakie MIĘSO jest OBECNIE NAJZDROWSZE!

Ma smak wołowiny i jest zdrowsze od kurczaka. Nie zgadniesz jakie MIĘSO jest OBECNIE NAJZDROWSZE!

Pod względem czerwonego koloru, kruchości i zapachu przypomina wołowinę, a jednocześnie jest chude i zawiera mnie tłuszczu niż kurczak. Mięso ze strusia uznawane jest obecnie za najzdrowsze.


Dlaczego warto je jeść? Oto jego zalety:

 • delikatny, głęboki smak i soczystość, choć kolorem, kruchością i zapachem przypomina wołowinę,
 • jest chude i zawiera mniej tłuszczu niż kurczak- 0,9% w mięsie surowym,
 • niska zawartość cholesterolu – średnia zawartość mieści się w przedziale 35-68 mg/100 g mięsa,
 • ma najwyższą zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych(ok. 35 %) , w tym omega 3- a są one najbardziej potrzebne  dla prawidłowego rozwoju mózgu , wątroby i ośrodkowego układu nerwowego,
 • ma korzystny stosunek kwasów omega 6 do omega 3- wynosi on 4:1 i taką proporcję zaleca Światowa Organizacja Zdrowia jako najzdrowszą bo taka zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca, miażdżycę, cukrzycę i nowotwory,
 • jest bogatym źródłem kwasu arachidonowego- jest on niezbędny do prawidłowej budowy układu nerwowego i wspiera układ odpornościowy,
 • zawiera dużo witamin z grupy B i biologicznie aktywne peptydy- które poprawiają wydajność fizyczną, przez co mogą być stosowane w żywności dla sportowców,
 • jest źródłem wielu minerałów, w tym żelaza, miedzi i selenu – wpływających na regulację wielu funkcji fizjologicznych i ma działanie przeciwnowotworowe,
 • zawiera niską zawartość sodu – 43 mg/100g – dlatego polecane jest zwłaszcza dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze,
 • jego biało zawiera dużo aminokwasów- odpowiedzialnych za wzrost i rozwój organizmu.

Zaskakującym jest też fakt, że europejskim liderem w produkcji tego mięsa jest… Polska! A przecież na polskich stołach strusina raczej jest mało znana.  Dla Polaków, przywiązanych do swojej tradycyjnej kuchni i mięs znanych od pokoleń, strusina jest dość egzotycznym mięsem.  Ciekawe czy wszystkie zalety tego mięsa wpłyną na jego konsumpcję i czy Polacy chętniej będą po niego sięgać w swojej kuchni.

źródło: newsweek.pl

zdjęcia: pixabay.com

KB
PIONIERSKI ZABIEG lekarzy z GLIWIC! SUKCES na ŚWIATOWĄ skalę!

PIONIERSKI ZABIEG lekarzy z GLIWIC! SUKCES na ŚWIATOWĄ skalę!

W gliwickim Instytucie Onkologii lekarze przeprowadzili rozszerzoną, trójwymiarową transplantację narządów szyi. 63-latek na skutek choroby nowotworowej stracił krtań. Od czasu zabiegu mężczyzna oddychał przez rurkę tracheostomijną, nie mógł normalnie jeść, a także nie mówił.


13 października zespół gliwickich lekarzy pod przewodnictwem doktora Maciejewskiego przeszczepił mu  krtań , gardło, przełyk, tarczycę, przytarczyce, kość gnykową, mięśnie szyi i powłokę skórną. Zabieg zakończył się sukcesem.

Obecnie pacjent czuje się dobrze i przechodzi rehabilitację.

Lekarze z Instytutu Onkologii w Gliwicach  zasłynęli już z kilku pionierskich operacji, m.in. dwóch przeszczepów twarzy.

Takie sukcesy w polskiej medycynie pokazują, że nie musimy szukać zagranicznych klinik by mieć możliwość powrotu do zdrowia a nasi specjaliści nie odbiegają swą wiedzą i umiejętnościami od światowych sław w dziedzinie medycyny.

Źródło: wprost.pl

Zdjecie : pixabay.com

KB
ORYGINALNY pomysł na NAGRODZENIE PRACOWNIKÓW. Jak wpłynie na MOTYWOWANIE pracowników?

ORYGINALNY pomysł na NAGRODZENIE PRACOWNIKÓW. Jak wpłynie na MOTYWOWANIE pracowników?

Na ten nietypowy pomysł na nagrodzenie pracowników wpadł zarząd japońskiego przedsiębiorstwa Piala. Niepalący pracownicy dostali 6 dni płatnego urlopu, w ramach rekompensaty za niewychodzenie na przerwy na papierosa.


Wniosek taki złożył jeden z pracowników, którego irytował fakt, że w trakcie kiedy koledzy szli na przysłowiowego „dymka”, on musiał wykonywać w tym czasie ich obowiązki. A ponieważ siedziba firmy znajduje się na 29 piętrze, pokonanie drogi na dwór i z powrotem zajmowała około 15 minut.

Zarząd firmy nie chciał karać palących pracowników, ale stwierdził że taka forma rekompensaty dla osób niedotkniętych nałogiem będzie odpowiednia.

Do tej pory z takiej ulgi skorzystało około 30 osób na 120-osobową załogę.

Być może jest dobry pomysł dla innych przedsiębiorców, aby zmobilizować pracowników do walki z nałogiem.

Źródło: msn.com

Zdjęcie: pixabay

KB
UWAŻAJ! Dożylne wlewanie witaminy C przynosi więcej szkody niż pożytku

UWAŻAJ! Dożylne wlewanie witaminy C przynosi więcej szkody niż pożytku

To nie jest nowość, lecz temat, który powraca falami. Najpierw są opinie zachwalające „niekonwencjonalną terapię”, następnie pojawiają się głosy krytyki i przestrogi przed „niebezpiecznym procederem”, aż wreszcie wątek zostaje ucięty. I znowu powraca, bo osób poszukujących cudownych leków na śmiertelne choroby nie brakuje. Właśnie jednym z takich cudownych leków mają być dożylne wlewy witaminy C (kwasu askorbinowego).


Nie można powiedzieć, że witamina C jest lekiem na raka. I to nie tylko dlatego, że – bez różnicy, czy przyjmowana doustnie, czy dożylnie – witamina C pozostaje witaminą, czyli środkiem wspomagającym leczenie, a nie leczącym schorzenia.

Nie ma żadnych wiarygodnych badań wykazujących, że dożylne wlewy witaminy C mogą leczyć nowotwory. Badania, które miały dowieść, że tak właśnie jest, były prowadzone albo na myszach, albo in vitro, zaś te z udziałem ludzi były oparte na zbyt małej licznie uczestników. Raczej nie mają żadnej wartości naukowej.

Są za to opinie lekarzy, którzy przestrzegają, że dożylne wlewy witaminy Cmogą pacjentom z nowotworami zaszkodzić. Mogą na przykład zmniejszyć skuteczność chemioterapii i w efekcie przyczynić się do rozwoju raka.

seb

Źródło: msn,com