SENSACJA: Ten owoc podobno leczy nawet RAKA!

SENSACJA: Ten owoc podobno leczy nawet RAKA!

Graviola jest wciąż badana. Jednak już teraz naukowcy informują, że oddziałuje ona pozytywnie na nasze zdrowie.


 

W tradycyjnej medycynie Ameryki Łacińskiej owoc gravioli wykorzystywany w walce z biegunką, gorączką, reumatyzmem, a nawet pasożytami przewodu pokarmowego. Ponadto, za jej pomocą można próbować leczyć schorzenia wątroby i obniżać ciśnienie krwi. To jednak jeszcze nie wszystko. Naukowcy potwierdzają, że graviola działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i uspokajająco. Jest więc dobrym sposobem na walkę ze stresem i depresją.

 

Badacze twierdzą, że egzotyczny owoc zwalcza 12 typów raka. Przekonują, że jest on 10 tys. razy silniejszy niż chemoterapia. Brzmi nieprawdopodobnie, ale jest w tym ziarno prawdy. Badania amerykańskiego Purdue University z Indiany pokazują, że substancje znajdujące się w owocu mają silniejsze przeciwnowotworowe działanie niż chemioterapie stosowane w przypadku raka piersi. Brak jednak informacji, na ile to silniejsze działanie.

 

Z badań wynika, że graviola może pomóc w walce z rakiem piersi czy hamować namnażanie się komórek raka płuc. Co więcej, zwalcza komórki raka jelita grubego, a także radzi sobie z rakiem prostaty, rakiem trzustki, rakiem wątroby i skóry. Tego wszystkiego nie potwierdzono jednak jeszcze w badaniach na ludziach. Niezbędne są dalsze obserwacje, by móc stwierdzić, czy graviola rzeczywiście może być narzędziem do walki z powyższymi nowotworami.

 

Owoc gravioli jest jednym z największych, jeśli chodzi o owoce egzotyczne. Często przypomina kształtem serce. Dojrza graviola waży od 1,5 do 6,5 kg. Pod względem smaku graviola jest porównywana do ananasa – z lekko kwaskowatą nutą. Należy jednak pamiętać, że spożywanie owocu nie jest wskazane w wypadku osób z lekko obniżonym ciśnieniem i kobiet w ciąży. Trzeba też pamiętać o uzupełnianiu flory bakteryjnej, bo długotrwałe spożywanie gravioli spowoduje wyjałowienie naszego układu pokarmowego.

Oto niektóre właściwości tych owoców:

 

Obniża poziom cukru we krwi

 

W medycynie naturalnej Kamerunu (Środkowa Afryka) graviolę od dawna wykorzystuje się w przebiegu cukrzycy. Naukowcy z tego miasta postanowili więc sprawdzić, czy graviola rzeczywiście może pomóc diabetykom. Badania na szczurach, u których cukrzyca została wywołana w sposób sztuczny, dowiodły, że ekstrakt z liści gravioli rzeczywiście ma właściwości przeciwcukrzycowe, gdyż obniża poziom glukozy we krwi i działa ochronnie na komórki beta trzustki, które wydzielają insulinę. Jednak takie działanie wykazywał tylko u chorych gryzoni. U zdrowych szczurów nie otrzymano podobnych wyników.

 

Łagodzi stan zapalny i zmniejsza ból

 

Ekstrakty z owoców gravioli mają właściwości przeciwzapalne i łagodzą ból – przekonują naukowcy z University of Lagos w Nigerii. Wyciągi z tego egzotycznego owocu hamują aktywność enzymu cyklooksygenazy (COX) i enzymu COX-2, które biorą udział w syntezie przekaźników pobudzających receptory bólowe. Do podobnych wniosków doszli naukowcy z Brazylii. W przebiegu ich badań etanolowe wyciągi z liści gravioli, które zostały podane zwierzętom doustnie, zredukowały liczbę CZYTAJ DALEJ TUTAJ
Tragedia rodziny! Znaleźli swoją 5 letnią córkę martwą w PRALCE!

Tragedia rodziny! Znaleźli swoją 5 letnią córkę martwą w PRALCE!

​Prokuratura z rosyjskiego miasta Magadan prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 5-letniej dziewczynki. Rodzice znaleźli swoje dziecko w zamknięte pralce, bez oznak życia.


 

Z informacji jakie przekazała policja wynika, że 20 listopada rodzice zostawili swoją 5-letnią córkę samą w domu. Przez sześć godzin dziecko było pozostawione same sobie, bez żadnej opieki czy nadzoru. Gdy pod wieczór jej rodzice wrócili do domu, znaleźli ją martwą w zamkniętej pralce.

 

Biegli sądowi badają sprawę chcąc odkryć co dokładnie spowodowało śmierć dziewczynki. Wstępnie eksperci zakładają, że 5-latka zmarła w wyniku uduszenia się w zamkniętej przestrzeni.

 

Rosyjskie media napisały, że to nie pierwszy raz, kiedy rodzice dziewczynki znaleźli się pod lupą śledczych. W 2015 roku zarzucono im „niedopełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem i wychowaniem dziecka”. Rodzina została wówczas zarejestrowana przez organy opiekuńcze.

FK

Źródło: rmf24.pl
Fajni znajomi… Zabili kolegę a potem go zjedli!

Fajni znajomi… Zabili kolegę a potem go zjedli!

Zagadka szczecińskich kanibali rozwikłana! – donosi fakt.pl. Śledczy rozpracowali tajemnicze zabójstwo z aktem kanibalizmu sprzed 15 lat. Tragedia wydarzyła się podczas imprezy, wtedy to właśnie grupa mężczyzn zabiła swojego kolegę, a następnie zjadła części jego ciała. Podejrzani zostali zatrzymani dopiero kilka tygodni temu, przebywają tymczasowo w areszcie.


 

– Jak ustaliliśmy, podczas imprezy w domu, w której udział brało pięciu mężczyzn, doszło do zabójstwa jednego z nich. Ofiara najpierw została brutalnie pobita, a następnie przetrzymywana w zamknięciu ze szczególnym udręczeniem przez ponad tydzień. Potem mężczyznę zamordowano. Co więcej, oprawcy odcięli części ciała swojej ofiary, a następnie upiekli je i częściowo zjedli – powiedziała „Faktowi” prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 

Podejrzanych o dokonanie tej makabrycznej zbrodni aresztowano dopiero 15 października tego roku dzięki mozolnej pracy szczecińskich policjantów. W świetle zebranego materiału dowodowego prokurator zadecydował o postawieniu czterem mężczyznom zarzutów dotyczących zabójstwa, pozbawienia człowieka wolności oraz znieważenia zwłok ludzkich.

 

Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Kanibalom grozi nawet dożywocie. Fajni znajomi nie ma co…

 

FK
Źródło: fakt.pl
Kosmici wylądowali w Japonii? Tajemnicza kula ognia na niebie [Video]

Kosmici wylądowali w Japonii? Tajemnicza kula ognia na niebie [Video]

Tajemnicze zjawisko miało miejsce trzy dni temu na japońskim niebie. Kilku osobom udało się zarejestrować na telefonach, jak w trakcie nocy niebo przeszyła „kula ognia”. Potem spadła na ziemię. Wszystko w ciągu kilku sekund!


 

Świadkowie opowiadają, że na kilka sekund niebo rozświetliło się, a potem kula ognia spadła w kierunku ziemi. Do zdarzenia doszło trzy dni temu na południu Japonii.

 

Eksperci uważają, że tajemniczy obiekt mógł być częścią roju taurydów – meteorów, których rój można obserwować co roku na niebie na przełomie października i listopada.

 

Pojawiły się także teorie spiskowe, że było to awaryjne lądowanie superszybkiej maszyny wojskowej należącej do USA bądź Chin. Niektórzy widzą w tym UFO. A wy co myślicie? Obejrzyjcie nagranie i napisz co o tym sądzicie?

 

FK