Rozważania adwentowe: Czy wiesz, że Bóg chce byś… –  ks. Krzysztof Pawlina

Rozważania adwentowe: Czy wiesz, że Bóg chce byś… – ks. Krzysztof Pawlina

Zatrzymaj się na chwilę! Dokąd biegniesz? Czego szukasz? Czego pragniesz? Czy wiesz czym jest adwent? Czy wiesz po co żyjesz? Zatrzymaj się choć na chwilę i posłuchaj jak ks. Krzysztof Pawlina rozważa czym jest czas Narodzenia Pańskiego. Poniżej rozważania adwentowe:


 

 

Źródło: youtube.com
Brytyjczyk testuje na sobie… KRZESŁO ELEKTRYCZNE [Video 18+]

Brytyjczyk testuje na sobie… KRZESŁO ELEKTRYCZNE [Video 18+]

Do sieci trafił niedawno amatorski film, na którym widać jak Brytyjczyk postanawia przetestować na sobie działanie krzesła elektrycznego. Wideo zaskakuje!


 

Film przedstawia Brytyjczyka, który ku zadowoleniu jego operatora kamery, postanawia sprawdzić działanie… krzesła elektrycznego. Choć z początku wygląda to niegroźnie, to wraz z upływem czasu bohater filmu zostaje nieźle „popieszczony”. Niektórzy twierdzą, że poniższy filmik to fejk a jego bohater to po prostu dobry aktor. A wy co o tym sądzicie?

 
Tej modlitwy DEMON boi się najbardziej! Odmawiaj ją w czasie kuszenia a wesprze Cię sam…

Tej modlitwy DEMON boi się najbardziej! Odmawiaj ją w czasie kuszenia a wesprze Cię sam…

Po każdej Mszy Świętej w większości kościołów odmawia się modlitwę do św. Michała Archanioła. Oto historia tej niesamowitej modlitwy.


 

W książce Wyznania Egzorcysty o. Gabriele Amorth pisze:

 

Jak powstała ta modlitwa? Przytaczam to, co ogłosił przegląd „Ephemerides Liturgicae” z 1955 roku, str. 58-59. Ojciec Domenico Pechenino tak tam pisze: Nie pamiętam dokładnie roku. Pewnego poranka wielki papież Leon XIII zakończył Mszę świętą i uczestniczył w innej, odprawiając dziękczynienie, jak to zawsze miał zwyczaj czynić. W pewnej chwili zauważono, że energicznie podniósł głowę, a następnie utkwił swój wzrok w czymś, co się unosiło nad głową kapłana odprawiającego Mszę świętą. [Leon XIII] wpatrywał się niewzruszenie, bez mrugnięcia okiem, ale z uczuciem przerażenia i zdziwienia, mieniąc się na twarzy. Coś dziwnego, coś nadzwyczajnego działo się z nim. Wreszcie, jakby przychodząc do siebie, dał lekkim, ale energicznym uderzeniem dłoni znak, wstał i udał się do swego prywatnego gabinetu. Na pytanie zadane przyciszonym głosem:


„Czy Ojciec Święty czuje się dobrze?

Może czegoś potrzebuje?”

 

odpowiedział: „Nic, nic”.


Po upływie pół godziny kazał przywołać 
Sekretarza Kongregacji Rytów, dał mu zapisany arkusz papieru i polecił wydrukować go oraz przesłać do wszystkich w świecie biskupów, ordynariuszy diecezji. Co on zawierał? Treść modlitwy, którą odmawiamy razem z ludem po zakończeniu Mszy świętej, z prośbą skierowaną do Maryi i gorącym wołaniem do Księcia wojska niebieskiego, błagając, aby Bóg strącił szatana do piekła. W piśmie polecono także, aby tę modlitwę odmawiano na klęczkach.

O tym wydarzeniu pisał także dziennik „La settimana del clero”, z 30 marca 1947 roku, ale bez podania źródeł, skąd pochodziły przekazane wiadomości.

Zadziwia nas niezwykły sposób, w jaki polecono odmawiać modlitwę rozesłaną do biskupów ordynariuszy w 1886 r. Potwierdzeniem tego, o czym napisał o. Pechenino, jest wiarygodne świadectwo kardynała Nasalli Rocca, który w swoim liście pasterskim na wielki post, ogłoszonym w Bolonii w 1946 roku napisał:
Leon XIII ułożył osobiście tę modlitwę. Zdanie o złych duchach, które na zgubę dusz ludzkich krążą po tym świecie, ma swoje uzasadnienie historyczne, o czym kilka razy opowiadał nam jego osobisty sekretarz, ks. Rinaldo Angeli. Leon XIII miał rzeczywiście widzenie duchów piekielnych, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem [Rzymem]. Z jego osobistego doświadczenia pochodzi modlitwa, którą polecił odmawiać w całym Kościele.
Modlitwę tę odmawiał on sam głosem drżącym i silnym: słyszeliśmy ją tyle razy w Bazylice Watykańskiej. Oprócz tej modlitwy, Leon XIII, ułożył także treść specjalnego egzorcyzmu, zawartego w Rytuale Rzymskim (wydanie z 1954 roku, rozdz. III, str. 863 nn.). Polecił, aby go odmawiali biskupi i kapłani w swoich diecezjach i parafiach. Egzorcyzm ten odmawiał także on sam bardzo często w ciągu dnia.
Warto także zwrócić uwagę na inny fakt, który jeszcze bardziej podkreśla znaczenie tych modlitw, odmawianych po każdej Mszy świętej. Papież Pius XI pragnął, aby w czasie ich odmawiania pamiętano w szczególny sposób o Rosji. W swoim przemówieniu z 30 czerwca 1930 roku papież Pius XI, po przypomnieniu potrzeby modlitwy za Rosję, do której zachęcał także wszystkich wiernych z okazji święta patriarchy św. Józefa (19 marca 1930 roku) i po nawiązaniu do prześladowania religijnego w Rosji, powiedział:
Aby wszyscy mogli bez trudu i niewygody uczestniczyć w tej świętej krucjacie, zarządzamy, by te modlitwy, które nasz poprzednik, błogosławiony Leon XIII, polecił odmawiać kapłanom i wiernym po Mszy świętej, odmawiano właśnie w tej szczególnej intencji, to znaczy za Rosję.
Niech przeto biskupi, duchowieństwo diecezjalne i zakonne postarają się powiadomić o tym swój lud i wszystkich uczestniczących w Świętej Ofierze, niech często o tym przypominają
(„Civilta Cattolica”, 1930, tom III).

 

Oto treść modlitwy, która przywołuje na pomoc Księcia Aniołów – Archanioła Michała:

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

Źródło: parafia-pruchna.pl
Rosyjski le parkour! TOTALNA MASAKRA (Video 18+)

Rosyjski le parkour! TOTALNA MASAKRA (Video 18+)

Poniżej krótki fail compilation (kompilacja wypadków) Rosjan uprawiających le parkour i freerunning. Niektóre momenty aż „bolą” jak się je ogląda.


 

źródło: youtube.com