Przyczyna naszego ZAMIŁOWANIA do WĘGLOWODANÓW odkryta! Odpowiada za to SZÓSTY SMAK?!

Przyczyna naszego ZAMIŁOWANIA do WĘGLOWODANÓW odkryta! Odpowiada za to SZÓSTY SMAK?!

Do niedawna twierdzono, że istnieją 4 smaki: słony, słodki, gorzki i kwaśny. W 2009 roku badania naukowe dowiodły, że jesteśmy w stanie rozróżnić jeszcze jeden smak- umami, nazwany również smakiem pikantnym. Za pretendentów do szóstego smaku uznawano smak oleogustus- smak tłusty  oraz smak bez smaku- kokumi.


Jednak przeprowadzone niedawno badania przez uczonych z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie wskazują na istnienie szóstego smaku, który odpowiada za nasze zamiłowanie do pieczywa, makaronów, słodkości- czyli produktów bogatych w węglowodany złożone.

Uczestnicy badania mieli do spróbowania 22 roztwory płynne z rozpuszczonymi w różnych proporcjach węglowodanami. Określili oni ich smak jako „skrobiowy”.

Uważam, że właśnie dlatego ludzie wolą węglowodany złożone”- stwierdza Juyun Lim z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie.

źródło: msn.com

zdjęcie : pixabay.com

KB

 
5 KŁAMSTW, które MĘŻCZYŹNI opowiadają na pierwszej randce! Zobacz te najczęstsze!

5 KŁAMSTW, które MĘŻCZYŹNI opowiadają na pierwszej randce! Zobacz te najczęstsze!

Zdażyło się wam kiedyś „podkoloryzować” rzeczywistość na pierwszym spotkaniu? 


Nie tylko kobiety to robią! Oto 5 najczęstszych kłamstw, które mężczyźni opowiadają nam na pierwszej randce..

1. „Miałem już wiele randek, ale żadna nie była tak udana jak ta”

17,6% procent badanych kobiet i mężczyzn przyznaje, że często mijają się z prawda opowiadając o poprzednich związkach. Mężczyźni robią to dużo częściej niż kobiety..

2. „Zarabiam bardzo dobrze”

Jasne… ponad 20% mężczyzn zaklina rzeczywistość poruszając temat finansów! Czy ktoś może im wreszcie powiedzieć, że dla większości kobiet to naprawdę nie jest najważniejsze?

3. „Spałem do tej pory z 3. kobietami”

Około jedna czwarta mężczyzn nie mówi prawdy dotyczącej liczby poprzednich partnerów seksualnych.

Kobietom zdarza się to również, z tym że kobiety zazwyczaj zaniżają tą liczbę, podczas gdy mężczyźni zawyżają lub zaniżają ją w zależności od sytuacji.

4. „Bardzo chętnie czytam i uprawiam dużo sportu”

Mężczyźni często opowiadają na pierwszych randkach, jak to chętnie uprawiają sport lub czytają książki, podczas gdy w rzeczywistości spędzają czas wolny grając na konsoli lub na piwie z kolegami.

Ale moment. Czy my też jesteśmy zawsze szczere w tej kwestii? 😉

5. „Mam bardzo ważną pozycje w mojej firmie”

Ponad 15% mężczyzn kłamie w temacie „praca”. Najczęściej przedstawiają ją jako bardziej skomplikowaną i wymagającą niż w rzeczywistości. Chodzi o to by nam pokazać, że są w stanie się nami zaopiekować.

MG

Źródło: brigitte.de
Na ROZBUDZENIE sięgasz po KAWĘ lub ENERGETYK? LEPSZĄ i ZDROWSZĄ opcją jest..

Na ROZBUDZENIE sięgasz po KAWĘ lub ENERGETYK? LEPSZĄ i ZDROWSZĄ opcją jest..

Zaraz po przebudzeniu większość z nas sięga po filiżankę kawy ewentualnie napój energetyczny. Nie jest to jednak najlepszy wybór. Lepszą opcją jest poranny… sex.


Dostarcza nam dużo przyjemności, ale też korzystnie wpływa na naszą urodę i zdrowie. Wzmacnia układ odpornościowy i sprawia, że jesteśmy bardziej skoncentrowani.

Podczas stosunku nasz organizm uwalnia więcej serotoniny, czyli hormonu szczęścia i oksytocyny, zwanej hormonem miłości, który redukuje stres i rozluźnia.

Udana pobudka to lepszy start na cały dzień. Warto zatem dać ponieść się emocjom, a poranną  małą czarną zastąpić „szybkim numerkiem”.

źródło: noizz.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB
Przed JEDZENIEM trzeba się tu ROZEBRAĆ! Nowa RESTAURACJA w Paryżu już DZIAŁA!

Przed JEDZENIEM trzeba się tu ROZEBRAĆ! Nowa RESTAURACJA w Paryżu już DZIAŁA!

W Paryżu powstała restauracja, w której przed rozpoczęciem jedzenia należy… rozebrać się do naga. O’Naturel jest pierwszym lokalem w stolicy Francji, który jest skierowany do nudystów. Jednak jak zapewniają właściciele, klienci mogą liczyć na intymną atmosferę, gdyż ich prywatności strzegą grube zasłony.


Pomysł restauracji poparli członkowie Paryskiego Stowarzyszenia Naturystów, którzy bawili się na jej otwarciu.

Okazuje się, że sama koncepcja lokalu została dobrze przyjęta przez sąsiadów. Nikomu to nie przeszkadza, a co się dzieje w środku i tak z ulicy nie widać.

Nie jest to pierwsza taka restauracja na świecie. Podobne funkcjonują na Teneryfie, w Londynie i Tokio.

źródło: wprost.pl

zdjęcia: pixabay.com

KB