PRZEŁOM na polskich PORODÓWKACH! To sprawi, że PORÓD będzie LŻEJSZY!

PRZEŁOM na polskich PORODÓWKACH! To sprawi, że PORÓD będzie LŻEJSZY!

Tym sprzętem dysponuje nim już kilka szpitali i klinik w Polsce. Kobiety, które rodziły z wykorzystaniem tego urządzenia, bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie.


Mowa o kole porodowym, które powstało w latach 90 XX wieku w Szwajcarii, a dopiero teraz podbija polskie porodówki. Ciekawostką jest to, że zaprojektował je nie położnik ani ginekolog, a …  malarz i rzeźbiarz. Na pomysł zaprojektowania koła porodowego wpadł podczas rekonwalescencji po przebytej operacji kręgosłupa.

Konstrukcja urządzenia umożliwia rodzącej  przybranie dogodnych pozycji, zwłaszcza wertykalnych- stojących kucznych, siedzących i klęczących. Te postawy są najbardziej polecane przez położne, gdyż usprawniają akcję porodową, przez co poród jest mniej bolesny i trwa krócej.

Oparcie koła reguluje się przy pomocy pilota, tak by zapewnić kobiecie komfort, a jednocześnie zapewnić personelowi medycznemu łatwy dostęp do rodzącej.

Źródło: interia.pl

Zdjęcia: pixabay.com, youtube.pl

KB
UWAŻAJ! To może ZASZKODZIĆ Twojemu ZDROWIU! Zobacz dlaczego SUSZENIE PRANIA w DOMU nie jest dobrym pomysłem!

Robimy to głównie w  okresie jesiennym i zimowym, kiedy na dworze spada temperatura. Jednak nie sprzyja to naszemu zdrowiu. Podczas suszenia prania w mieszkaniu zwiększa się wilgotność powietrza nawet o 30%. A to sprzyja rozwijaniu się pleśni, która wypuszcza zarodniki powodujące alergie. Ponadto zbyt duża wilgotność powietrza może powodować bóle głowy i problemy z oddychaniem.


Nie zaleca się także suszenia prania na grzejnikach, ponieważ ulatniają się wtedy opary z detergentów, a niektóre z nich mogą mieć działanie rakotwórcze.

Dlatego, jeśli nie pada warto pranie rozwiesić na zewnątrz, lub opcja trochę bardziej kosztowna- korzystać ze specjalnej suszarki do ubrań.

Źródło: onet.pl

Zdjęcie: pixabay.com

KB
Tak zorganizujesz idealną IMPREZĘ! Oto kilka podstawowych zasad…

Prawie każdy lubi dobrą zabawę, jednak większość z nas niespecjalnie ma ochotę być jej gospodarzem.. Co zrobić gdy przyjdzie nam zorganizować urodziny lub imprezę służbową? 


Tak naprawdę nie ma jednego uniwersalnego przepisu na udaną imprezę. Istnieje natomiast kilka zasad których należy przestrzegać aby zabawa się udała. 

Po pierwsze pamietajmy, żeby zapełnić pomieszczenie gośćmi. Jeśli będzie zbyt pusto, to będą się czuć niekomfortowo. Lecz uważajmy też na to, by nie było ich zbyt dużo. W przeciwnym razie pierwsi goście zaczną wcześnie wychodzić.

Po drugie zaprośmy gości 4 tygodnie przed planowanym eventem, tak aby mogli zarezerwować sobie czas. Najlepiej przypomnieć im o niej tydzień przed i przy okazji spytać czy będą obecni. Dzięki temu będziemy wiedzieli ilu osób się spodziewać.

Ważne jest również kiedy organizujemy przyjęcie. Najlepiej jest zrobić je w sobotę wieczorem. Jest to pierwszy dzień tygodnia, w którym większość z nas jest wyspana i nie musi wstawać wcześnie następnego dnia. Starajmy się również by impreza nie zaczynała się zbyt późno. 

Kolejną wskazówką jest to, aby nadać imprezie motto. Dzięki temu goście będą bardziej zaangażowani i zapamietają ją. A jeśli chodzi o motto, to tu panuje całkowita wolność. Niektóre typowe motywy przewodnie to np. piraci, biały kolor czy superbohaterowie. Dajmy się ponieść fantazji 🙂

MG

Źródło: brigitte.de
Świetna akcja matek karmiących piersią! SĄ  WSZĘDZIE, nawet w … KOŚCIELE!

Świetna akcja matek karmiących piersią! SĄ WSZĘDZIE, nawet w … KOŚCIELE!

Irmina Walczak i Sávio Freire – małżeństwo postanowiło zawalczyć o … karmienie piersią przez matki w miejscach publicznych!

Małżeństwo stworzyło projekt „Anytime Anywhere”, w którym bohaterkami zdjęć są matki karmiące piersią, które jak sami wiemy są nieustannie narażone na dziwne spojrzenia ze strony przechodniów. Nierzadko muszą wysłuchiwać nieprzychylnych komentarzy. Obrywają za to, że są po prostu matkami.


„To kampania społeczna mająca na celu promocję karmienia piersią jako aktu naturalnego oraz walkę ze stereotypami związanymi z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Jej założeniem jest stworzenie serii obrazów ukazujących mamy karmiące swoje niemowlaki w miejscach przestrzeni publicznej Warszawy, z których na co dzień korzystają. Fotografowane mamy są wolontariuszkami, a zdjęcia zaproszeniem do dialogu na temat tego, jak wspólnie możemy dokonać zmiany mentalności i sprawić, by nasze bobasy dłużej mogły cieszyć się korzyściami płynącymi z mleka matki, a kobiety nie musiały rezygnować z życia towarzyskiego, które jest istotnym elementem w zapobieganiu depresji poporodowej” – czytamy na oficjalnej stronie „Anythime Anywhere”.

„W odróżnieniu od brazylijskiej edycji, która poruszała kwestie poczucia dyskomfortu i zagrożenia, związanych z dynamiką funkcjonowania kobiet i mężczyzn w miejskiej przestrzeni publicznej, polska edycja zwraca uwagę na kwestię karmienia na żądanie, uznaną za najodpowiedniejszy sposób karmienia piersią, a także na różnicę pomiędzy tym, co prawnie jest dozwolone, a tym, co uznane jest za odpowiednie” – piszą twórcy.

seb

Źródło: https://www.instagram.com/p/Bae78tFAyev/?taken-by=anytimeanywhereproject