Polscy Programiści zostali Mistrzami Europy Środkowej w… Zdobędziemy też mistrzostwo świata?

Polscy Programiści zostali Mistrzami Europy Środkowej w… Zdobędziemy też mistrzostwo świata?

W dniu 19 listopada 2017 r., na Uniwersytecie w Zagrzebiu, odbyły się XXIII Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, będące jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Finałów Akademickich Mistrzostw Świata (The 2018 ACM-ICPC World Finals), które zaplanowano do rozegrania w kwietniu w Pekinie.


 

W zawodach w Zagrzebiu wzięło udział 62 drużyn z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych zespołów studenckich. Organizatorzy przygotowali 12 oryginalnych, a przy tym bardzo trudnych zadań.

 

Mistrzostwo w znakomitym stylu wywalczyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Kamil Dębowski, Mateusz Radecki oraz Marek Sommer, broniąc tym samym tytułu zdobytego w zeszłym roku przez inną drużynę z Uniwersytetu Warszawskiego. Mistrzowie zdecydowanie wygrali rozwiązując jako jedyni 10 zadań i będą reprezentować Uniwersytet Warszawski w finałach światowych.

 

Doskonale spisały się pozostałe drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski. W pierwszej ósemce mistrzostw uplasowało się aż pięć zespołów z UW!

 

Dwunastu studentów z UW uczestniczących w zawodach CERC 2017 jest beneficjentami projektu „Mistrzowie Algorytmiki 2017” realizowanego w ramach programu „Najlepsi z najlepszych! 2.0”, którego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez m.in. umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach.

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl
DARMOWE BILETY dla młodych na podróże koleją po CAŁEJ EUROPIE!

DARMOWE BILETY dla młodych na podróże koleją po CAŁEJ EUROPIE!

W przyszłym roku 20 tys. młodych Europejczyków dostanie niesamowity prezent na 18. urodziny! Będzie to bilet Interrail, który upoważni posiadacza do darmowych podróży po całej Europie! To nie żart! Projekt zaakceptował właśnie Parlament Europejski.


 

Serwis fly4free powołując się na „Lonely Planet” napisał, że:

„jest już pewne, że pilotażowy program z 20 tys. darmowych biletów dla młodych ludzi zostanie uruchomiony w 2018 roku. Wiadomo, że wezmą w nim udział także młodzi Polacy, ale wciąż czekamy na szczegóły wejścia w życie tego planu. Komisja Europejska informuje na razie, że chce, aby w 2020 roku taki bezpłatny bilet otrzymywał w prezencie każdy obywatel UE na swoje 18-te urodziny. Zwolennicy takiego „prezentu” uważają, że pomoże on młodym ludziom lepiej poznać siebie nawzajem i odmienne europejskie kultury. Projekt ma więc duży walor edukacyjny.”

 

Darmowe bilety otrzymane od Interrail, pozwolą na nieograniczoną liczbę podróży pociągiem przez ponad 30 krajów Europy. Liczba dni ważności biletu będzie z góry określona. Młodzi otrzymają miejsca w wagonach drugiej klasy.

 

Główny pomysłodawca tej idei, niemiecki europoseł Manfred Weber chciałby żeby bilet uprawniał do przejazdów pociągami po Europie przez trzy tygodnie i żeby młodzi ludzie mieli możliwość wykorzystania go w przeciągu 2 lat od otrzymania. Pilotażowy program darmowych biletów ma kosztować UE ok. 12 mln EUR.

 

Czyżby Europoseł miał jakieś niespełnione marzenia, którymi chce podzielić się z młodymi? Tak czy siak szykuje się nie lada gratka! A wy drodzy 17-latkowie – gdzie się udacie jeśli za rok otrzymacie darmowe bilety? Piszcie w komentarzach?

 

Źródło: fly4free.pl
Makabra na Dolnym Śląsku! Pociąg potrącił 27 latka! W jego mieszkaniu odkryto zwłoki…

Makabra na Dolnym Śląsku! Pociąg potrącił 27 latka! W jego mieszkaniu odkryto zwłoki…

Tragedia rodzinna rozegrała się w Ziębicach na Dolnym Śląsku. W poniedziałek pociąg potrącił 27-latka. Tymczasem policja w mieszkaniu chłopaka znalazła ciało….

Wacław S. w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Wkrótce po wypadku okazało się, że w jednym z mieszkań policja odnalazła zwłoki matki i ciężko ranną siostrę 27-latka. Mundurowi przeszukując lokal znaleźli siekierę i zakrwawione noże.


35-latka jest w bardzo ciężkim stanie. Odniosła liczne rany kłute i cięte. Podobne obrażenia śledczy zauważyli u nieżyjącej 59-latki. Dziś odbędzie się sekcja zwłok kobiety.

Wiele przemawia za tym, że 27-letni Wacław S. zaatakował swoją rodzinę, a później próbował popełnić samobójstwo.

Dziennikarka RMF FM dowiedziała się w prokuratorze, że mężczyzna był już wcześniej karany.

Źródło: rmf24.pl
Polska narciarka miała tragiczny wypadek na SKOCZNI! Zmasakrowało jej twarz!

Polska narciarka miała tragiczny wypadek na SKOCZNI! Zmasakrowało jej twarz!

Joanna Szwab, polski skoczek narciarski, miała przeżyła poważny wypadek podczas treningu na skoczni w Ramsau w Austrii. Polska narciarka trafiła do szpitala w Schladming. Odniosła obrażenia twarzy.

Zdarzenie miało miejsce podczas zgrupowania przed zawodami Pucharu Świata w Hinterzarten w Niemczech. O wypadku 20-letniej zawodniczki, napisał na Twitterze Michał Chmielewski z „Przeglądu Sportowego”.


 

Asia Szwab upadła na treningu w Ramsau i leży w szpitalu w Schladming. Mówi, że odeszła jej narta w locie, ale oprócz zdartej twarzy jest z nią OK – napisał.

 

Asia Szwab opublikowała w serwisie Instagram zdjęcie i podpisała: „Co cię nie zabije, to wzmocni”. Zuch dziewczyna!
Źródło: rmf24.pl