Podstawy zimowej DIETY. Zobacz co WARTO jeść by WZMOCNIĆ organizm w okresie jesienno-zimowym.

Podstawy zimowej DIETY. Zobacz co WARTO jeść by WZMOCNIĆ organizm w okresie jesienno-zimowym.

Okres jesienno- zimowy, gdzie dni są krótkie a wieczory długie, sprawia, że nasz organizm przechodzi na wolniejszy tryb i regeneruje siły. Warto w tym okresie zadbać o odpowiednią dietę. Poznajcie produktu i dania, które wzmocnią nasz organizm:


  • warzywa i owoce zawierające witaminy C, E, A, B i żelazo –  wzmocnią nasz organizm i przyspieszą metabolizm, znajdziesz je w marchewce, burakach, czerwonej papryce i zbożach;
  • ciepłe zupy- w większości przyrządzane są na bazie warzyw, więc pozwalają uzupełnić witaminy w organizmie, a dodatkowo rozgrzewają;
  • chude białko- drób, ryby, jajka, i twarogi, które są źródłem żelaza;
  • kiszonki oraz kefiry i jogurty- zawarte w nich bakterie probiotyczne działają jak naturalne antybiotyki;
  • cebula i czosnek- naturalne antybiotyki.

Racjonalne i zdrowe odżywianie zapewni nam dobre samopoczucie, pozwoli skutecznie bronić się przez chorobami i wspomoże regenerację.

źródło: newseria.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB
W ten sposób ROZWIJASZ DZIECKO i jego MOWĘ. Najnowsze badania to POTWIERDZAJĄ.

W ten sposób ROZWIJASZ DZIECKO i jego MOWĘ. Najnowsze badania to POTWIERDZAJĄ.

Jeszcze do niedawna lekarze przekonywali, że do dzieci powinniśmy zwracać się jak do dorosłych. Zdrabnianie i seplenienie miało spowalniać naukę mowy i powodowało, że dzieci nabierały złych nawyków seplenienia. Jednak ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z amerykańskiego prywatnego Uniwersytetu w Princeton wskazują na to, że zdrabnianie i seplenienie bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka, a przede wszystkim na rozwój jego mowy.


Wyniki badań wskazują na to, że dzieci, które jako niemowlęta słuchały pieszczotliwych wypowiedzi swoich matek, czasami nawet infantylnych, lepiej rozwijają się intelektualnie od rówieśników, do których rodzice zwracali się jak do dorosłych. Lepiej oddzielają wyrazy od sylab, szybciej poznają i powtarzają nowe słowa i mają większy zasób słów.

Warto  czasami posłuchać swojej intuicji. Komunikujmy się z maluchami w ich języku, bo to najprostszy i najlepszy sposób na jego rozwój.

źródło: msn.com

zdjęcie: pixabay.com

KB
UWAGA na te CIASTKA dla DZIECI! Sanepid ALARMUJE!

UWAGA na te CIASTKA dla DZIECI! Sanepid ALARMUJE!

Pochodzące z Belgi ciasteczka Biskids zawierają wysoki poziom akryloamidu, który jest substancją rakotwórczą. Państwowa Inspekcja Sanitarna nakazała wycofanie ze sprzedaży całej partii ciastek „Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate , no added sugar, 150 g, oznaczonej numerem 171401 i o dacie minimalnej trwałości 03/04/2018. Konsumentom natomiast radzi zwrócenie ich do miejsca zakupu lub zniszczenia, gdyż znajdująca się w nich substancja jest groźna zwłaszcza dla dzieci.


Polska firma wydała już stosowny komunikat do swoich kontrahentów o wycofanie produktu z obrotu handlowego.

źródło: Wprost.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

 
Daje ENERGIĘ na cały dzień i CHRONI przed wieloma DOLEGLIWOŚCIAMI! Dlaczego ŚNIADANIE jest tak WAŻNE? KONIECZNIE przeczytaj!

Daje ENERGIĘ na cały dzień i CHRONI przed wieloma DOLEGLIWOŚCIAMI! Dlaczego ŚNIADANIE jest tak WAŻNE? KONIECZNIE przeczytaj!

Od tego, czy i co zjemy na śniadanie, zależy cały nasz dzień. Solidny pierwszy posiłek dostarcza nam energii do działania. Choćby z tego powodu nie należy go omijać.


Budzimy się zwykle głodni, bo ostatni posiłek zjedliśmy 8-12 godzin temu. Jeśli nie zjemy śniadania – mózg będzie gorzej pracował, będziemy mieli kłopoty z koncentracją, zapamiętywaniem i logicznym myśleniem, gorzej radzimy sobie ze stresem i łatwiej złapiemy infekcję. Ponadto rano nasila się produkcja soków trawiennych, które podrażniają błonę śluzową żołądka. Niejedzenie śniadań może więc zaowocować nawet wrzodami.

Śniadanie powinniśmy zjeść w ciągu godziny od wstania z łóżka. Jeśli zjadamy pięć posiłków dziennie, śniadanie powinno nam dawać 25 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie, jeśli cztery – 30 procent. Dostarczając sobie większej ilości kalorii w pierwszej połowie dnia, możemy uniknąć ich niebezpiecznej kumulacji wieczorem. Pamiętajmy, by poranny posiłek był sycący, ale nie ciężkostrawny, i urozmaicony.

Idealne śniadanie musi zawierać niezbędne składniki odżywcze, czyli:

  • węglowodany – są głównym źródłem energii, może to być na przykład kromka ciemnego pieczywa, miseczka musli czy płatków
  • białka – są podstawowym budulcem naszych komórek, na przykład szklanka mleka, kubek jogurtu, plaster żółtego lub białego sera czy jajko
  • tłuszcze – ułatwiają przemiany energetyczne i przedłużają uczucie sytości, np. pieczywo posmarowane cienko masłem lub margaryną
  • witaminy i sole mineralne – są potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu, zwierają je surówki, owoce świeże lub suszone.

zdjęcie: pixabay.com

KB