Oto najprostsze i najbardziej odżywcze śniadanie! Poleca lekarz z Harvardu

Oto najprostsze i najbardziej odżywcze śniadanie! Poleca lekarz z Harvardu

Zdaniem dr Monique Tello pracownik Harvard Medical School i lekarz pierwszego kontaktu w Massachusetts General Hospital wystarczą trzy łatwo dostępne produkty, by przygotować najbardziej odżywcze śniadanie.


 

Pierwszy posiłek dnia powinien być bogaty w produkty, które dostarczają błonnika, białka i zdrowych tłuszczów. Wtedy zapewni stały poziom cukru we krwi i zaspokoi głód na długi czas. W tym celu potrzebujemy jedynie: owoców, jogurtu naturalnego i orzechów.

Po pierwsze: owoce

Owoce, które wykorzystamy do przygotowania śniadania, mogą być świeże lub mrożone. Dr Tello jest fanką tych drugich. – Owoce dostarczają witamin i przeciwutleniaczy. Na dodatek są smaczne i pomagają zaspokoić dziennie zapotrzebowanie na substancje odżywcze — mówi dr Tello.

Po drugie: jogurt

To najlepsze źródło białka i probiotyków o pozytywnym wpływie na zdrowie jelit. W ramach śniadania powinniśmy zjeść jedno opakowanie jogurtu naturalnego. Najlepiej wybrać ten o niskiej zawartości cukru, ale nie beztłuszczowy. – Niewielka ilość tłuszczu jest dobra dla naszego organizmu — powiedziała redaktorowi “Today” dr Tello.

Po trzecie: orzechy

Ostatnim elementem śniadania według dr Tello są orzechy (wystarczy garść). Trzeba nimi posypać owoce i jogurt (alternatywą dla nich są nasiona). Lekarka poleca wybierać migdały lub niesolone orzechy nerkowca. Są one bogate w zdrowe tłuszcze i błonnik pokarmowy. Uwalniana w trakcie ich trawienia energia towarzyszy nam przez długi czas.

 

Od dziś odżywiaj się zdrowo!
6 NAJSKUTECZNIEJSZYCH sposobów na walkę z KACEM! Przed nadchodzącym weekendem, na wszelki wypadek przypominamy..

6 NAJSKUTECZNIEJSZYCH sposobów na walkę z KACEM! Przed nadchodzącym weekendem, na wszelki wypadek przypominamy..

Piątek. Początek weekendu, okazja do spotkania się ze znajomymi, która często kończy się konsumpcją alkoholu. O ile zabawa danego wieczoru może być udana, o tyle następny poranek może do najmilszych nie należeć…


Przypominamy zatem najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z bólem dnia następnego:

  1. Nawadnianie

Nie jest tajemnicą, że alkohol powoduje odwodnienie. Właśnie przez to następnego poranka dokucza nam silny ból głowy i ogromne uczucie pragnienia. Pijmy zatem tak dużo wody ile tylko się da. Pomoże nam to również szybciej wypłukać toksyny z organizmu.

  1. Drzemka

Nadmierna konsumpcja alkoholu zaburza nasz sen. Przez to, nawet jeśli spaliśmy wiele godzin, odczuwamy zmęczenie. Dodatkowy sen bardzo pomoże naszemu organizmowi w regeneracji.

  1. Leki

Oczywista oczywistość – leki przeciwbólowe szybko uwolnią nas od bólu głowy.

Pamiętajmy jednak by były to leki bazujące na Ibuprofenie lub Paracetamolu, a nie aspiryna, gdyż ta może powodować nudności

  1. Herbata ziołowa

Tak samo jak woda, herbata pomaga nawodnić organizm.

Dodatkowo herbaty imbirowa czy rumiankowa zapobiegają nudnościom.

  1. Lekkie ćwiczenia 

Pomysł całkowitego wypocenia alkoholu może nie być najlepszym rozwiązaniem, gdyż może to być zbyt duże obciążenie dla organizmu.

Umiarkowane ćwiczenia (np. szybki spacer lub rekreacyjne pływanie) są jednak jak najbardziej wskazane, gdyż poprawiają nam nastrój dzięki wydzielającym się endorfinom.

  1. Uzupełniamy witaminy i minerały 

Najlepiej spożywając produktu bogate w potas i magnez takie jak pomidory, banany czy gorzka czekolada.

Możemy też sięgnąć po suplementy.

 

MG

Źródło: nypost.com
ZOBACZ kto jest najlepszym przyjacielem niemowlaka! PIĘKNE!

ZOBACZ kto jest najlepszym przyjacielem niemowlaka! PIĘKNE!

 


 

Oczywiście mama i tata to niezbędnik dla nowonarodzonego malucha. Ale również jest inny, wierny i zawsze gotowy do obrony niemowlaka przed niebezpieczeństwem przyjaciel.

A jest nim…

No właśnie – pies jedno z najbardziej wiernych człowiekowi zwierząt, jakie stworzył Bóg.

Psy w wielu przypadkach bardzo dobrze wpływają na rozwój i zdrowie dzieci, zwłaszcza chorych na autyzm.

Oczywiście są przypadki, że pies zaatakuje dziecko ale w większości przypadków to wina człowieka, który katuje psa, który później jest agresywny dla wszystkich.

Niemniej jednak, poniższe zdjęcia pięknie oddają moment przyjaźni między niemowlakiem a czworonogiem.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ:

 
Masz problem ze zmarszczkami? Ta ZDROWA i TANIA alternatywa  dla CHIRURGII PLASTYCZNEJ na pewno pomoże. Mowa o…

Masz problem ze zmarszczkami? Ta ZDROWA i TANIA alternatywa dla CHIRURGII PLASTYCZNEJ na pewno pomoże. Mowa o…

Ta metoda jest zdrowsza, tańsza, pozbawiona skutków ubocznych i jest świetną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Facefitness, bo o nim mowa to codzienna gimnastyka i automasaż twarzy.  Prawidłowo wykonany i regularnie stosowany wzmacnia mięśnie twarzy, napina skórę, modeluje twarz oraz poprawia mikrokrążenie i jakość cery, ale przede wszystkim pozwala zapobiegać powstawaniu zmarszczek i niwelować zmarszczki mimiczne.


Fenomen tej metody polega na tym, że można go stosować w każdym wieku i nie ma do niego żadnych przeciwwskazań.

Ćwiczenie te należy wykonywać codziennie, zaczynając jak w przypadku każdych ćwiczeń od krótkiej rozgrzewki. Warto je wykonywać przed lustrem, przynajmniej na początku, by uniknąć marszczenia i napinania twarzy oraz by nie pominąć żadnej partii. Pierwsze efekty widać po miesiącu.

Jest to dobry sposób na zachowanie gładkiej cery bez skazywania się na zabiegi chirurgiczne, ból i dyskomfort. Watro wypróbować.

Źródło: msn.com

zjdęcie: pixabay.com

KB