NIESAMOWITA wigilijna opowieść o marynarzu i jego czterech córkach!

NIESAMOWITA wigilijna opowieść o marynarzu i jego czterech córkach!

Pewien marynarz wypłynął w morze, podczas rejsu kapitan przywołał go do siebie i podał mu telegram, jedna z jego córek zmarła. Marynarz był wstrząśnięty, postanowił… Ten film zmieni Twoje myślenie o świętach!


 
Jak wygląda Polski stół wigilijny? Ciekawostki z regionów!

Jak wygląda Polski stół wigilijny? Ciekawostki z regionów!

Niekwestionowanym królem polskiego stołu wigilijnego pozostaje karp. Najczęściej podaje się go smażonego lub w galarecie. Obok niego pojawia się śledź – zazwyczaj marynowany w oleju z cebulką. Ryby to starożytny symbol chrześcijaństwa.


 

Kolejną ważną w tradycji potrawą jest kapusta z grochem. Kapustą z dodatkiem grzybów nadziewa się z kolei pierogi. Kapusta i grzyby stanowiły dla naszych przodków bardzo ważne uzupełnienie diety w czasie zimy.

 

Podczas wigilijnej wieczerzy warto robić małe przerwy między posiłkami by zakolędować wspólnie z rodziną na część nowonarodzonego Jezusa Chrystusa.

 

Podczas wieczerzy wigilijnej na polskich stołach pojawiają się także różnego rodzaju potraw z makiem. Na Podlasiu, Mazowszu, Podkarpaciu i w Wielkopolsce tradycyjnie Polacy zajadą się kluskami z makiem, a na Śląsku makówkami. Ważną pozycją jest też makowiec. Szczególnie ciekawa tradycja to danie kutia – pochodzące z Kresów, przygotowywane na bazie pszenicy, miodu, mleka i bakalii. Małe, czarne ziarenka według wierzeń przynoszą bogactwo.

 

Jeśli chodzi o zupy, na polskich stołach królują barszcz czerwony z uszkami oraz grzybowa.

 

Nie można zapomnieć o chlebie – symbolu nowego życia. Ma on zapewnić pomyślność w nowym roku.

 

Wigilijną kolację warto popić kompotem z suszu, który ułatwi trawienie. Susz komponuje się z owoców; jabłek, gruszek i śliwek.

 

Oprócz tego w różnych regionach polski występują różne warianty. Polski stół wigilijny to przepiękna tradycja.

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Życzy Redakcja Onet-one.pl
KRACH na rynku Bitcoinów? Wszystko na to wskazuje!

KRACH na rynku Bitcoinów? Wszystko na to wskazuje!

Bitcoin przez cały rok pędził jak szalony by osiągnąć swoją szczytową wartość ponad 20 000 $ za 1 BTC. Tu i ówdzie pojawiały się w prasie i internecie ostrzeżenia, że Bitcoiny to zwykła bańka spekulacyjna, którą w końcu jakiś spekulant pokroju Sorosa przedziurawi swoją igłą i zarobi kasę na naiwniakach. Jednak naiwniaków na świecie nie brakuje, ba, jest ich setki tysięcy. Inaczej nie istniały by te wszystkie firmy wciskające garnki i inny szajs i tym podobne januszexy. Dlatego też wielu ludzi łykało jak pelikany dumne zapowiedzi nowej ery cyfrowych walut. Żart żartami, ale zabawa się skończyła.


 

Coinbase – największa amerykańska giełda kryptowalutowa zablokowała transakcje w BTC z powodu masowej wyprzedaży kryptowalut i gwałtownego spadku ich wartości! Oficjalnie Coinbase wyświetla jedynie powiadomienie, że „pracuje nad poprawką” (working on a fix) i „przeprasza za niedogodności”. Kolejny komunikat opublikowany o 11:35 czasu wschodniego (czyli o 17:35 w Polsce) Coinbase podaje, że „ze względu na duży ruch, kupowanie i sprzedawanie (BTC – dop. red.) odbywa się tymczasowo w trybie offline (czyli się nie odbywa – dop. chip.pl). Pracujemy nad przywróceniem pełnej dostępności tak szybko, jak to możliwe”.

 

Wygląda to na typową sztuczkę, którą stosują Chińczycy, jak giełda zaczyna szaleć to się po prostu zamyka giełdę.  Rynek kryptowalut skurczył się o 140 miliardów dolarów (kapitalizacja rynku) w ciągu ostatniej doby.Czy wy też daliście się nabić w butelkę Bitcoinowi i dołożyliście się do pensji Sorosa czy innego Goldszmita?
NIEUDANA próba ratowania skoczka-samobójcy [Video 18+]

NIEUDANA próba ratowania skoczka-samobójcy [Video 18+]

Dwa dni temu w Peru miała miejsce nieudana próba ratowania skoczka-samobójcy. Policyjni ratownicy wyposażeni w linki kevlarowe robili co w ich mocy by zapobiec tragedii, jednak desperat był zdeterminowany by zginąć i… Video [18+]