Miał leczyć najmłodszych, zamiast tego ten zboczeniec ich molestował…

Miał leczyć najmłodszych, zamiast tego ten zboczeniec ich molestował…

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Południe skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arturowi W. 53–letni fizjoterapeuta był pracownikiem kliniki działającej przy jednym z warszawskich szpitali. Został oskarżony o molestowanie niepełnoletnich pacjentek.

Prokuratura postawiła mężczyźnie 6 zarzutów dokonania przestępstw przeciwko wolności seksualnej.


„Czyny zarzucone oskarżonemu polegały na:- utrwalaniu treści pornograficznych z udziałem małoletnich oraz o posiadaniu takich treści (art. 202 par. 4 kodeksu karnego w zbiegu z art. 202 par. 4a kodeksu karnego), – wykorzystywaniu bezradności pacjentek oraz doprowadzeniu ich do poddania się innym czynnościom seksualnym (art. 198 kodeksu karnego), – doprowadzeniu osób małoletnich poniżej 15. roku życia, w tym jednej pacjentki, do poddania się innym czynnościom seksualnym (art. 200 par. 1 kodeksu karnego)” – wyliczają śledczy w komunikacie.

 

Mężczyźnie grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Pedofilskich czynów miał dopuszczać się w latach 2014-2017.

 

W czasie postępowania przygotowawczego przesłuchano około 70 świadków. Uzyskano też opinie biegłych, m.in.  z zakresu informatyki, antropologii, prowadzenia terapii czaszkowo-krzyżowej, a także kompleksową opinię sądowo-seksuologiczno-psychiatryczno-psychologiczną dotyczącą oskarżonego.

Źródło: rmf24.pl
Pani życia i śmierci skazana! Kazała czołgać się nago po tłuczonym szkle i połykać… Groza

Pani życia i śmierci skazana! Kazała czołgać się nago po tłuczonym szkle i połykać… Groza

Sąd ds. zbrodni wojennych w Bośni skazał „panią życia i śmierci” na 14 lat więzienia. Kobieta o tym przezwisku została skazana za zbrodnie wojenne popełnione podczas konfliktu na Bałkanach w latach 90. Rok temu miała miejsce jej ekstradycja ze Stanów Zjednoczonych.


Chorwatka Azra Bašić została uznana winną „zabijania i nieludzkiego traktowania, zadawania bólu oraz naruszania nietykalności cielesnej” przetrzymywanych cywilów i skazana na 14 lat więzienia. Sędzia podkreślił, że Bašić wykazywała się „szczególnym okrucieństwem”.

 

58-letnia Bašić będąc członkiem sił bośniacko-chorwackich, brała czynny udział w torturowaniu Serbów. Świadek zeznał, że wycinała ona krzyże na czole swoich ofiar i zmuszała do picia benzyny tuż przed podpalaniem rąk i twarzy. Dodał, że nakazywała czołgać się nago po potłuczonym szkle.

 

Najpoważniejszym przestępstwem, jakiego dokonała, było zabójstwo jednego z więźniów, którego pchnęła nożem w szyję – orzekł sąd. Ponadto Bašić zmuszała także ofiary do połykania monet i zlizywania krwi z ciał zamordowanych.

 

Bašić uciekła przed wymiarem sprawiedliwości do Stanów Zjednoczonych w 1994 roku. Mieszkała tam ponad 20 lat. W 2011 roku została aresztowana w stanie Kentucky pod zarzutem oszustwa w dokumentach imigracyjnych. Kobieta broniła się przed ekstradycją do Europy. Twierdziła, że brała udział jedynie w zwykłych operacjach wojskowych i nie popełniła żadnej zbrodni.

 

W ubiegłym roku sąd federalny zgodził się na jej ekstradycję, od tego czasu przebywała w areszcie.

 

Źródło: rmf24.pl
4-letni chłopczyk konał w męczarniach. Wszystko przez błąd…

4-letni chłopczyk konał w męczarniach. Wszystko przez błąd…

Lekarka z Wielunia została oskarżona o spowodowanie śmierci czteroletniego chłopca. Według łódzkiej prokuratury lekarka popełniła tragiczny błąd, który przyczynił się do śmierci małego dziecka. Była to śmierć w męczarniach. Co dokładnie się wydarzyło?


 

W trakcie operacji przepukliny została uszkodzona ściana pęcherza moczowego. Lekarka wzięła ścianę pęcherza moczowego za worek przepuklinowy i zaszyła ją. Następnego dnia po operacji chłopiec zmarł. Akt oskarżenia w tej sprawie właśnie trafił do sądu choć sama operacja miała miejsce w 2014 roku. To wtedy 60-letnia lekarka operowała 4,5 letniego chłopca.

 

Krótko po operacji chłopiec zaczął narzekać na ból w okolicy operowanego miejsca. Wkrótce bolał go cały brzuch. Doszło do obrzęku. – Następnego dnia, zaczęła występować bladość, obfite pocenie oraz zasinienie ust i brzucha – czytamy w dokumentacji prokuratorskiej.

 

Po operacja stan dziecka stale się pogarszał. Zlecono badania laboratoryjne, konsultacje pediatryczną i wykonano USG jamy brzusznej. W końcu przewieziono pacjenta do innego szpitala. Stan chłopca był krytyczny. Po niespełna godzinie od umieszczenia dziecka na Oddziale Intensywnej Terapii dziecko zmarło.

Akt oskarżenia został oparty na specjalistycznych opiniach biegłych, które potwierdzają zasadność przedstawionych zarzutów. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć dziecka nastąpiła na skutek niewydolności wielonarządowej w konsekwencji rozległego zapalenia otrzewnej, które rozwinęło się po zabiegu operacyjnym. W trakcie operacji doszło do błędu, polegającego na pełnym uszkodzeniu ściany pęcherza moczowego. – Lekarka uznała ścianę pęcherza moczowego za worek przepuklinowy i zamknęła go szwem chirurgicznym kończąc operację. Mimo istniejących wskazań do przeprowadzenia laparotomii zwiadowczej zaniechała takiej interwencji, co narażało pacjenta na dalszy rozwój powikłań, prowadzących do perforacji pęcherza moczowego i zapalenia otrzewnej. W konsekwencji doszło do śmierci dziecka.

 

Podczas przesłuchania, podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła złożenia wyjaśnień.

 

Prokurator Kopania: – Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do Sądu Rejonowego w Wieluniu akt oskarżenia przeciwko 60-letniej lekarce tamtejszego szpitala, zarzucając nieumyślne spowodowanie śmierci 4,5-letniego pacjenta. Kobiecie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: fakt.pl
19-latka marzyła o karierze modelki. Została zgwałcona a następnie…

19-latka marzyła o karierze modelki. Została zgwałcona a następnie…

Kristiny Prichodko z Nowosybirska marzyła o pracy w modelingu. Kobieta zaginęła po spotkaniu ze swoim potencjalnym pracodawcą. Jakiś czas później jej porzucone ciało odnaleziono w lesie. Przed śmiercią dziewczyna była gwałcona.


 

19-letnia Rosjanka publikowała na swoich profilach w mediach społecznościowych dwuznaczne zdjęcia. Na niektórych fotografiach dziewczyna pozowała topless. Kristina chciała rozpocząć karierę modelki. W internecie natrafiła na ofertę pracy dla pięknych i młodych dziewcząt, propozycja wydawała się bardzo ciekawa. Dziewczyna skontaktowała się z potencjalnym pracodawcą i umówiła na wspólne spotkanie.

Studentka nie wróciła ze spotkania do domu, jej zaginięcia zostało zgłoszone na policję. Śledczy odnaleźli profil dziewczyny na stronie społecznościowej Sodzierżanki, gdzie kobiety z całej Rosji poszukują sponsora w zamian za seks. Lokalne media twierdzą, że 19-latka mogła poszukiwać pracy w agencji towarzyskiej. Być może szukała jednorazowej okazji do zarobku.

 

Kristina Prichodko została wywieziona do lasu, zgwałcona i zabita. W sprawie zatrzymano kilku mężczyzn, najprawdopodobniej sutenerów.

 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl