Ten KRYZYS to NIE ŻART! Sklepowe PÓŁKI już świecą PUSTKAMI!

Ten KRYZYS to NIE ŻART! Sklepowe PÓŁKI już świecą PUSTKAMI!

Informacja o braku tego produktu na sklepowych półkach jeszcze do niedawna była  plotką, a teraz staje się rzeczywistością. W sklepach zaczyna brakować jajek. 


Właściciele wielkich sklepów, w tym także Biedronki, zapewniają że te ograniczenia w dostawię są tymczasowe. Ale jak pokazuje rzeczywistość ten „tymczasowy okres się przedłuża” w niektórych lokalizacjach i niestety może się pogłębić.

Źródłem kryzysu okazuje się Zachód Europy. Część tamtejszych produkcji została zanieczyszczona, zaś we Włoszech na skutek ptasiej grypy  uśmiercono ogromną ilość kur niosek. Nisze tą dostrzegli polscy producenci i postanowili ją wypełnić. Tym bardziej, że oferowana tam cena jest znacznie większa niż w Polsce.

Najpierw wystrzeliły ceny masła, a teraz zaczyna brakować jajek. Niezłe jaja szykują nam się na święta.

źródło: eska.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB
UWAGA! Po tym poznasz NATYCHMIAST czy ktoś KŁAMIE!

UWAGA! Po tym poznasz NATYCHMIAST czy ktoś KŁAMIE!

Niestety nie jest aż tak łatwo jak w przypadku Pinokia. Ludziom, którzy próbują nas okłamać nie rośnie nos. 


Są jednak pewne rzeczy, którymi ciało może zdradzić, że osoba mówi nieprawdę. 

Wielu z nas uważa, że kłamstwo można wyczytać z oczu. 

Jednak według psycholog Harvardu Amy Cuddy, tego że ktoś kłamie nie można stwierdzić wyłącznie na podstawie jednego sygnału, a jedynie z kombinacji naszego wyrazu twarzy, postawy oraz głosu.

Kłamstwo można poznać szukając niespójności pomiędzy tym, co jest powiedziane, a tym co widzimy. Czyli np. radosny głos połączony z zestresowanym wyrazem twarzy. 

Kłamiąc zastępujemy prawdziwą historię, opowieścią zmyśloną. Powoduje to, że koncentrujemy naszą energię na stworzeniu jakiejś historii oraz zapamiętaniu jej. A jakby to nie było wystarczająco skomplikowane, to przytłaczają nas również wyrzuty sumienia. W takiej sytuacji bardzo ciężko jest opanować wyraz twarzy lub zachować luźną postawę. 

Pamiętajmy jedno: prawdę zobaczymy prędzej w działaniach i gestach drugiej osoby niż w ich słowach.

 

MG

Źródło: brigitte.de
Przyczyna naszego ZAMIŁOWANIA do WĘGLOWODANÓW odkryta! Odpowiada za to SZÓSTY SMAK?!

Przyczyna naszego ZAMIŁOWANIA do WĘGLOWODANÓW odkryta! Odpowiada za to SZÓSTY SMAK?!

Do niedawna twierdzono, że istnieją 4 smaki: słony, słodki, gorzki i kwaśny. W 2009 roku badania naukowe dowiodły, że jesteśmy w stanie rozróżnić jeszcze jeden smak- umami, nazwany również smakiem pikantnym. Za pretendentów do szóstego smaku uznawano smak oleogustus- smak tłusty  oraz smak bez smaku- kokumi.


Jednak przeprowadzone niedawno badania przez uczonych z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie wskazują na istnienie szóstego smaku, który odpowiada za nasze zamiłowanie do pieczywa, makaronów, słodkości- czyli produktów bogatych w węglowodany złożone.

Uczestnicy badania mieli do spróbowania 22 roztwory płynne z rozpuszczonymi w różnych proporcjach węglowodanami. Określili oni ich smak jako „skrobiowy”.

Uważam, że właśnie dlatego ludzie wolą węglowodany złożone”- stwierdza Juyun Lim z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie.

źródło: msn.com

zdjęcie : pixabay.com

KB

 
5 KŁAMSTW, które MĘŻCZYŹNI opowiadają na pierwszej randce! Zobacz te najczęstsze!

5 KŁAMSTW, które MĘŻCZYŹNI opowiadają na pierwszej randce! Zobacz te najczęstsze!

Zdażyło się wam kiedyś „podkoloryzować” rzeczywistość na pierwszym spotkaniu? 


Nie tylko kobiety to robią! Oto 5 najczęstszych kłamstw, które mężczyźni opowiadają nam na pierwszej randce..

1. „Miałem już wiele randek, ale żadna nie była tak udana jak ta”

17,6% procent badanych kobiet i mężczyzn przyznaje, że często mijają się z prawda opowiadając o poprzednich związkach. Mężczyźni robią to dużo częściej niż kobiety..

2. „Zarabiam bardzo dobrze”

Jasne… ponad 20% mężczyzn zaklina rzeczywistość poruszając temat finansów! Czy ktoś może im wreszcie powiedzieć, że dla większości kobiet to naprawdę nie jest najważniejsze?

3. „Spałem do tej pory z 3. kobietami”

Około jedna czwarta mężczyzn nie mówi prawdy dotyczącej liczby poprzednich partnerów seksualnych.

Kobietom zdarza się to również, z tym że kobiety zazwyczaj zaniżają tą liczbę, podczas gdy mężczyźni zawyżają lub zaniżają ją w zależności od sytuacji.

4. „Bardzo chętnie czytam i uprawiam dużo sportu”

Mężczyźni często opowiadają na pierwszych randkach, jak to chętnie uprawiają sport lub czytają książki, podczas gdy w rzeczywistości spędzają czas wolny grając na konsoli lub na piwie z kolegami.

Ale moment. Czy my też jesteśmy zawsze szczere w tej kwestii? 😉

5. „Mam bardzo ważną pozycje w mojej firmie”

Ponad 15% mężczyzn kłamie w temacie „praca”. Najczęściej przedstawiają ją jako bardziej skomplikowaną i wymagającą niż w rzeczywistości. Chodzi o to by nam pokazać, że są w stanie się nami zaopiekować.

MG

Źródło: brigitte.de