Kosmici wylądowali w Japonii? Tajemnicza kula ognia na niebie [Video]

Kosmici wylądowali w Japonii? Tajemnicza kula ognia na niebie [Video]

Tajemnicze zjawisko miało miejsce trzy dni temu na japońskim niebie. Kilku osobom udało się zarejestrować na telefonach, jak w trakcie nocy niebo przeszyła „kula ognia”. Potem spadła na ziemię. Wszystko w ciągu kilku sekund!


 

Świadkowie opowiadają, że na kilka sekund niebo rozświetliło się, a potem kula ognia spadła w kierunku ziemi. Do zdarzenia doszło trzy dni temu na południu Japonii.

 

Eksperci uważają, że tajemniczy obiekt mógł być częścią roju taurydów – meteorów, których rój można obserwować co roku na niebie na przełomie października i listopada.

 

Pojawiły się także teorie spiskowe, że było to awaryjne lądowanie superszybkiej maszyny wojskowej należącej do USA bądź Chin. Niektórzy widzą w tym UFO. A wy co myślicie? Obejrzyjcie nagranie i napisz co o tym sądzicie?

 

FK
Wiktoria Łopyriewa została ambasadorką mundialu 2018! Kibice zachwyceni!

Wiktoria Łopyriewa została ambasadorką mundialu 2018! Kibice zachwyceni!

Rosyjska modelka Wiktoria Łopyriewa została mianowana oficjalną ambasadorką mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku. Zobacz zdjęcia pięknej 32-latki. Kibice są zachwyceni a komentatorzy zgodni, że taka reklama to strzał w dziesiątkę! Czy Wam też przypadła do gustu?


Wiktoria

wiktoria

Wiktoria

Wiktoria

 
Nowy ranking FIFA: Co się stało z Biało-Czerwonymi?

Nowy ranking FIFA: Co się stało z Biało-Czerwonymi?

W listopadzie biało-czerwoni rozegrali dwa towarzyskie mecze. W Warszawie bezbramkowo zremisowali z Urugwajem, a w Gdańsku ulegli Meksykowi 0:1. Kiepska passa polskiej reprezentacji w połączeniu z sukcesami innych drużyn sprawiła, że obsunęliśmy się w rankingu FIFA. Jakie to ma znaczenia w związku ze zbliżającym się mundialem? Przeczytajcie!


 

Reprezentacja Polski spadła z szóstego na siódme miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), straciliśmy aż 114 punktów! Nasze miejsce zajęli Hiszpanie. W czołówce bez zmian – liderami są Niemcy przed Brazylią i Portugalią. Natomiast Biało-Czerwonym depczą po piętach głodni sukcesu Szwajcarzy.

1 grudnia odbędzie się losowanie grup na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2018 roku w w Rosji. Wysoka pozycja w rankingu skutkuje lepszą pozycją wyjściową losowaniu grup, dlatego tak ważne jest by Polska przynajmniej utrzymała swoją obecną pozycję.

Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany 21 grudnia.

Czołówka rankingu FIFA – stan na 23 listopada 2017 roku (w nawiasach miejsce w poprzednim notowaniu):

1. (1) Niemcy 1602 pkt
2. (2) Brazylia 1483
3. (3) Portugalia 1358
4. (4) Argentyna 1348
5. (5) Belgia 1325
6. (8) Hiszpania 1231
7. (6) Polska 1209
8. (11) Szwajcaria 1190
9. (7) Francja 1183
10. (9) Chile 1162

 

FK

Źródło: fifa.com
Tarczyński: Media czekają milionowe kary za fake newsy! Już wkrótce!

Tarczyński: Media czekają milionowe kary za fake newsy! Już wkrótce!

PiS rękami posła Dominika Tarczyńskiego przygotowuje nową kontrowersyjną ustawę, która ma wprowadzić kary za powielanie nieprawdziwych informacji. – Chciałbym, żeby wszyscy ponosili za to konsekwencje finansowe. Bez względu na to, czy ktoś jest górnikiem, politykiem czy dziennikarzem – powiedział Wirtualnej Polsce poseł. 


 

 

Dominik Tarczyński już w lipcu zapowiadał stworzenie ustawy zwalczającej fake newsy. Miała być gotowa jesienią, dlatego dziennikarze wp.pl postanowili zapytać posła kiedy ukaże się ustawa. Okazuje się, że nadal nie jest gotowa. – Pracujemy nad tym cały czas, po to żeby nie było zarzutów o cenzurę. Chcę, żeby to było przystosowane do naszych warunków i aby przeprowadzić konsultację. Prawnicy kończą zbierać opinie – tłumaczył poseł PiS.

 

Według niego projekt może być gotowy jeszcze w tym roku. – Zależy mi na czasie, bo fake newsów jest bardzo dużo – podkreśla. Tarczyński chce by osoby, które dopuszczają się fake newsów, ponosiły za to konsekwencje finansowe. – Jeżeli jakakolwiek redakcja manipuluje to powinna za to odpowiedzieć. Chciałbym, żeby konsekwencje finansowe ponosili wszyscy, bez względu na to, czy ktoś jest górnikiem, politykiem czy dziennikarzem. – dodaje polityk.

 

Tarczyński mówi, że zgodnie z założeniami projektu, wysokość kary ma być wyliczana indywidualnie. – Trzeba to uzależnić od tego, czy chodzi o portal, gazetę, czy telewizję, a także o wysokość wpływów z reklam. Jest wiele zmiennych, które o tym zdecydują. Będą na pewno wysokie kary. To może być nawet trzy, czy pięć milionów złotych – odgraża się Tarczyński.

 

FK

Źródło: wp.pl