Ja latam ! – czyli jak przeżyć lot z dzieckiem na kolanie?

Ja latam ! – czyli jak przeżyć lot z dzieckiem na kolanie?

Latanie z dzieckiem może wywołać zarówno podekscytowanie, jak i przerażenie u każdego rodzica planującego urlop. Wspólna podróż może być świetnym czasem do nawiązania więzi i ukształtowania trwałych wspomnień z rodziną, ale może być także bardzo trudna, szczególnie gdy coś pójdzie nie tak (jak to często bywa). Mimo, że nie możesz kontrolować przebiegu lotu, możesz nadal starannie planować, aby korzystanie z tego środku transportu, było  tak przyjemne, jak to tylko możliwe.


W przypadku wielu lotów nie musisz kupować osobnego miejsca dla dziecka poniżej 2 lat, o ile pozostanie ono na Twoich kolanach przez cały czas trwania lotu. Jeśli wolisz posadzić dziecko lub niemowlę w zatwierdzonym przez FAA urządzeniu przytrzymującym, musisz wykupić bilet. Jeśli to możliwe, wybierz miejsca przy oknie lub siedzenia przy przejściu, aby uniknąć naciskania po obu stronach przez innych pasażerów. Matki karmiące piersią mogą chcieć wybrać siedzenie przy oknie dla dodatkowej prywatności.

Pomocne może być zarezerwowanie lotu w czasie, gdy dziecko zwykle śpi lub się zdrzemnie. Jeśli Twój lot wymaga międzylądowania, wybierz taki z dłuższym postojem. Dodatkowy czas pomoże Ci zachować porządek, pozwolić na zatrzymanie się w łazience i pozostawia czas na przekąski lub posiłek

Przed podróżą upewnij się, że masz wystarczająco dużo niezbędnych artykułów dla dzieci i sprawdź dokładnie, czy nie zapomniałaś niczego ważnego. Miej dodatkowe butelki, smoczki, chusteczki, pieluchy , przekąski i zabawki lub książki, które zajmą twoje dziecko. Zawsze zapakuj dodatkową zmianę ubrania dla siebie i dziecka.

Jeśli martwisz się uszami swojego dziecka w czasie lotu, istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu. Niemowlętom należy zaoferować butelkę, pierś lub smoczek podczas startu i zejścia, aby pomóc wyrównać ciśnienie w ich małych uszkach. Starsze dziecko może być w stanie pić z kubka sippy lub zjeść przekąskę.

Jeśli twoje dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną, upewnij się, że podczas podróży wypije dużo płynów i podaj mu przekąskę przed lotem. Jeśli to możliwe, wybierz siedzenia w pobliżu przedniej części samolotu lub nad skrzynią, aby zmniejszyć turbulencje.

Gdy maluch zaczyna źle się czuć, skieruj nawiew w jego twarz. Relaks podczas oddychania świeżym powietrzem pomoże Twojemu dziecku poczuć się lepiej. Leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, są czasami pomocne i zalecane, aby poradzić sobie z intensywną chorobą lokomocyjną, ale należy przedyskutować to z lekarzem pediatrą.

Niestety, czasami  nawet przy najstaranniejszym planowaniu, nie można uniknąć złego humoru dziecka. Staraj się nie stresować. Przepraszaj ludzi wokół Ciebie i uspokajaj swoje dziecko, dopóki bezpiecznie nie wylądujesz. Pozytywne nastawienie to początek drogi do zapewnienia, że ​​Ty i Twoje dziecko dotrzecie do celu w jednym kawałku.

 

DB

Fot. shutterstock.com
PRZEŁOM na polskich PORODÓWKACH! To sprawi, że PORÓD będzie LŻEJSZY!

PRZEŁOM na polskich PORODÓWKACH! To sprawi, że PORÓD będzie LŻEJSZY!

Tym sprzętem dysponuje nim już kilka szpitali i klinik w Polsce. Kobiety, które rodziły z wykorzystaniem tego urządzenia, bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie.


Mowa o kole porodowym, które powstało w latach 90 XX wieku w Szwajcarii, a dopiero teraz podbija polskie porodówki. Ciekawostką jest to, że zaprojektował je nie położnik ani ginekolog, a …  malarz i rzeźbiarz. Na pomysł zaprojektowania koła porodowego wpadł podczas rekonwalescencji po przebytej operacji kręgosłupa.

Konstrukcja urządzenia umożliwia rodzącej  przybranie dogodnych pozycji, zwłaszcza wertykalnych- stojących kucznych, siedzących i klęczących. Te postawy są najbardziej polecane przez położne, gdyż usprawniają akcję porodową, przez co poród jest mniej bolesny i trwa krócej.

Oparcie koła reguluje się przy pomocy pilota, tak by zapewnić kobiecie komfort, a jednocześnie zapewnić personelowi medycznemu łatwy dostęp do rodzącej.

Źródło: interia.pl

Zdjęcia: pixabay.com, youtube.pl

KB
UWAŻAJ! To może ZASZKODZIĆ Twojemu ZDROWIU! Zobacz dlaczego SUSZENIE PRANIA w DOMU nie jest dobrym pomysłem!

Robimy to głównie w  okresie jesiennym i zimowym, kiedy na dworze spada temperatura. Jednak nie sprzyja to naszemu zdrowiu. Podczas suszenia prania w mieszkaniu zwiększa się wilgotność powietrza nawet o 30%. A to sprzyja rozwijaniu się pleśni, która wypuszcza zarodniki powodujące alergie. Ponadto zbyt duża wilgotność powietrza może powodować bóle głowy i problemy z oddychaniem.


Nie zaleca się także suszenia prania na grzejnikach, ponieważ ulatniają się wtedy opary z detergentów, a niektóre z nich mogą mieć działanie rakotwórcze.

Dlatego, jeśli nie pada warto pranie rozwiesić na zewnątrz, lub opcja trochę bardziej kosztowna- korzystać ze specjalnej suszarki do ubrań.

Źródło: onet.pl

Zdjęcie: pixabay.com

KB
Tak zorganizujesz idealną IMPREZĘ! Oto kilka podstawowych zasad…

Prawie każdy lubi dobrą zabawę, jednak większość z nas niespecjalnie ma ochotę być jej gospodarzem.. Co zrobić gdy przyjdzie nam zorganizować urodziny lub imprezę służbową? 


Tak naprawdę nie ma jednego uniwersalnego przepisu na udaną imprezę. Istnieje natomiast kilka zasad których należy przestrzegać aby zabawa się udała. 

Po pierwsze pamietajmy, żeby zapełnić pomieszczenie gośćmi. Jeśli będzie zbyt pusto, to będą się czuć niekomfortowo. Lecz uważajmy też na to, by nie było ich zbyt dużo. W przeciwnym razie pierwsi goście zaczną wcześnie wychodzić.

Po drugie zaprośmy gości 4 tygodnie przed planowanym eventem, tak aby mogli zarezerwować sobie czas. Najlepiej przypomnieć im o niej tydzień przed i przy okazji spytać czy będą obecni. Dzięki temu będziemy wiedzieli ilu osób się spodziewać.

Ważne jest również kiedy organizujemy przyjęcie. Najlepiej jest zrobić je w sobotę wieczorem. Jest to pierwszy dzień tygodnia, w którym większość z nas jest wyspana i nie musi wstawać wcześnie następnego dnia. Starajmy się również by impreza nie zaczynała się zbyt późno. 

Kolejną wskazówką jest to, aby nadać imprezie motto. Dzięki temu goście będą bardziej zaangażowani i zapamietają ją. A jeśli chodzi o motto, to tu panuje całkowita wolność. Niektóre typowe motywy przewodnie to np. piraci, biały kolor czy superbohaterowie. Dajmy się ponieść fantazji 🙂

MG

Źródło: brigitte.de