Dowiedz się jak najlepiej przechowywać BANANY! Oto kilka najlepszych trików!

Dowiedz się jak najlepiej przechowywać BANANY! Oto kilka najlepszych trików!

Jak przechowywać banany? Jak wiadomo, zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, ze najlepiej smakują te jasnożółte z zielona poświatą, inni natomiast preferują te powoli brązowiejące, a co za tym idzie, również słodsze.


Można się nie zgadzać w kwestii walorów smakowych bananów w różnych fazach, lecz jedno jest pewne – proces dojrzewania bananów jest dość szybki.

Co zatem zrobić, aby nie dopuścić do ich zgnicia? Najlepiej trzymać je w temperaturze pokojowej. W zależności od tego w jakiej fazie je kupiliśmy, banany trzymają się zazwyczaj 2-6 dni.

Wracając do zwolenników ciemnożółtych, słodkich bananów, istnieje wypróbowana metoda dzięki której przyspieszymy czas ich dojrzewania. Chodzi o to, by banany umieścić w brązowej torbie papierowej i ustawić w nasłonecznionym miejscu. 

Banany będąc w torbie zaczną wytwarzać gaz etylenowy, który skróci czas ich dojrzewania. 

Jeśli jednak chcemy utrzymać banany świeże jak najdłużej, to powinnismy zawinąć je w plastykową folię – to obniży wydzielanie się gazu, a co za tym idzie, spowolni proces dojrzewania.

Możemy również wstawić banany do lodówki. Nawet jeśli skórka zmieni kolor na brązowy, to w środku banan pozostanie świeży. 

MG

Źródło: foodal.com
Trump mocno broni życia … dzieci! ZOBACZ!

Trump mocno broni życia … dzieci! ZOBACZ!

Prezydent Donald Trump oficjalnie ogłosił listopad Narodowym Miesiącem Adopcji. Nie jest to pierwsze tego typu wydarzenie. Historia Narodowego Miesiąca Adopcji sięga 1984 roku, kiedy to prezydent Regan ogłosił pierwszy w dziejach kontynentu Tydzień Adopcji. Niemal dekadę później, w 1995 roku prezydent Clinton rozszerzył ten okres do miesiąca. Od tamtej pory wydarzenie odbywa się cyklicznie.


Miesiąc dedykowany adopcji, ma na celu zwrócenie uwagi na problem dzieci niechcianych, które niejednokrotnie czekają na adopcję przez całe dzieciństwo. Wzrost świadomości przyczynia się do podejmowania decyzji o adopcji przez amerykańskie małżeństwa. Prezydent Trump otwierając kolejny Narodowy Miesiąc Adopcji, zwrócił uwagę jak ważne jest, aby każde dziecko zaznało w swoim życiu prawdziwej miłości, bezpieczeństwa i poczucia przynależności.

„Każdego roku cudowne i kochające rodziny adoptują tysiące dzieci, zapewniając im przywiązanie, uwagę i możliwości, na jakie zasługują. Adopcja jest prawdziwym błogosławieństwem, które wzbogaca zarówno życie rodziców, jak i dzieci. Podczas Narodowego Miesiąca Adopcji chcemy świętować decyzję tysięcy rodzin, które rozwinęły się poprzez adopcję, chcemy docenić ich siłę i odporność dzieci, które wciąż czekają na znalezienie prawdziwego domu”. 

 

Widać, że Donald Trump naprawdę dba o rodziny i dzieci. Chwała mu za to! 

 

sem/swiato-podglad.pl
NIESAMOWITY trend pielęgnacji twarzy prosto z Korei! Czym jest ‚SZKLANA SKÓRA’?

NIESAMOWITY trend pielęgnacji twarzy prosto z Korei! Czym jest ‚SZKLANA SKÓRA’?

Do tej pory, najczęstszym celem kobiet było uzyskanie na twarzy skóry gładkiej jak u dziecka, ale właśnie pojawiła się nowa moda- Glass Skin, czyli „szklana skóra”. Jest to najnowszy trend, który zawrócił w głowie kobietom. O co w nim chodzi i jakiego efektu możemy się spodziewać?


Chodzi o to, aby uzyskać nieskazitelną, porcelanową cerę, jak u lalki. W czym tkwi sekret? We właściwym nawilżeniu. Koreanki nakładają wiele warstw lekkich kremów nawilżających w celu uzyskania skóry gładkiej jak u niemowlaka.

Aby podkreślić efekt „szklanej skóry”, kobiety sięgają również po tricki make-up’owe takie jak nakładanie kremu rozświetlającego na kości policzkowe czy stosowanie kremu rozjaśniającego na przebarwienia na policzkach.

Myślicie, że „glass skin” przyjmie się także w Polsce?  

MG

Źródło: www.harpersbazaar.pl, Instagram.com   
Zostań MISTRZEM domowej cukierni. Oto kilka WSKAZÓWEK na UDANE WYPIEKI!

Zostań MISTRZEM domowej cukierni. Oto kilka WSKAZÓWEK na UDANE WYPIEKI!

By ciasto rosło jak na drożdżach… wystarczy do niego dodać spulchniacz. I niekoniecznie drożdże, bo na rynku jest wybór tych środków. Zobacz który kiedy najlepiej użyć.


Wybór środka spulchniającego zwykle podyktowany jest rodzajem ciasta. Ale pod uwagę można też wziąć inne zalety i wady tych dodatków.

DROŻDŻE

  • Warto wiedzieć: Ciasta i bułki z ich dodatkiem są wyjątkowo puszyste i mają charakterystyczny smak. Należy je jeść po wystudzeniu. Dla niektórych mimo to są ciężkostrawne.
  • Jak stosować: Do wypieków można dodawać zamiennie drożdże świeże lub instant – drożdży suszonych używamy 1/3 – 1/2 w stosunku do zalecanej masy drożdży świeżych. Drożdże świeże przed dodaniem do ciasta należy pobudzić do pracy mieszające je z ciepłym (nie gorącym) mlekiem lub wodą i pozostawiając do wyrośnięcia. Drożdże instant wystarczy wymieszać z sypkimi składnikami. Przygotowanie rozczynu zaleca się jedynie w przypadku ciast z dużą ilością bakalii.

Świeże drożdże trzymane w lodówce zachowują swą moc ok. 6 dni.

Na każde 50 dag mąki dodaje się 3-7 dag drożdży świeżych.

 

PROSZEK DO PIECZENIA

  • Warto wiedzieć: Stanowi połączenie sody oczyszczonej oraz składnika kwasowego potrzebnego do uaktywnienia tej pierwszej. Dodaje się go głównie do ciast ucieranych. Stosowany w nadmiarze może być wyczuwalny.
  • Jak stosować: Proszek należy wymieszać z mąką i przesiać. Zaczyna działać w połączeniu w płynem w podwyższonej temperaturze. Ciasta ucierane pieczemy od razu po wymieszaniu w ok. 180 st. C.

SODA OCZYSZCZONA

  • Warto wiedzieć: Wodorowęglan sodu stosuje się do ciast piernikowych, które zawierają składniki o kwaśnym odczynie niezbędne do jego aktywacji (np. miód, ocet, sok owocowy, jogurt). Powoduje ciemnienie wypieków, a nadmiar daje nieprzyjemny posmak.
  • Jak stosować: Przed dodaniem do ciasta warto rozpuścić ją w płynie. Ciasto zaczynamy piec w 180 st. C.

AMONIAK

  • Warto wiedzieć: Kwaśny węglan amonu nada lekkości np. ciastkom. W czasie pieczenia całkowicie się rozkłada i jest niewyczuwalny w gotowym wyrobie.
  • Jak stosować: Na 50 dag mąki dodaje się 2 łyżeczki amoniaku – należy go rozpuścić w ciepłym płynie. Ciasto może chwilę postać, bo amoniak nie traci mocy.

 

 

KB
Zdjęcia: pixabay