Dominika Figurska pyta: Co najważniejszego powinien ojciec dać swojej rodzinie?

Dominika Figurska pyta: Co najważniejszego powinien ojciec dać swojej rodzinie?

Dominika Figurska zapytała ojca pięciorga dzieci – sama również ma pięcioro pociech – Tomasza Terlikowskiego (pisarz, publicysta portalu malydziennik.pl) o to, co najważniejszego może dać ojciec swojej rodzinie?


 

Pytanie niby proste, ale czy każdy z Was zna prawidłową odpowiedź?

Tomasz Terlikowskie bez ogródek odpowiedział, że najważniejsze co powinien ojciec zapewnić swojej rodzinie to:

„poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa na pierwszym miejscu należy zapewnić żonie. Bo najważniejszą osobą w rodzinie dla męża, jest właśnie żona, a nie dzieci. Dzieci w pewnej chwili sobie pójdą daleko, będą mieli swoje żony/mężów, albo będą żyły własnym życiem. A my musimy budować jedność małżeńską. 

A najważniejszą rzeczą, jaką ojciec daje swoim dzieciom jest poczucie bezpieczeństwa, a poczucie to buduje się poprzez obdarzenie miłością swojej żony! „.

I co dalej?

 

OGLĄDAJ:
Jest mocno KONTROWERSYJNY i kosztował prawie 3 MLN ZŁ! Ministerstwo Zdrowia nie przestaje SZOKOWAĆ!

Jest mocno KONTROWERSYJNY i kosztował prawie 3 MLN ZŁ! Ministerstwo Zdrowia nie przestaje SZOKOWAĆ!

Ministerstwo Zdrowia ruszyło z kontrowersyjną kampanią promującą prokreację. Spot reklamowy skierowany jest do osób od 18. do 45. roku życia. Sama idea kampanii może jest i słuszna, bo jak wiadomo dzieci w naszym kraju nie przybywa. Jednak sposób przekazu jest mocno szokujący. Głównym bohaterem jest bowiem królik który nawołuje:


Chcesz poznać nasz sekret? Po pierwsze dużo się ruszamy, zdrowo jemy, nie stresujemy się. Więc jak chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem co mówię, ojciec miał nas 63.

Producenci spotu  w ten sposób chcą nas przekonać, że to właśnie my sami mamy wpływ na naszą płodność i zachęcają do zdrowego trybu życia. Natomiast pomysł na głównego bohatera jest zupełnie prozaiczny : króliki po prostu budzą sympatię ludzi.

 Spot nie spotkał się jednak z pozytywnym odbiorem. Odbiorcy na forach internetowych nie szczędzą gorzkich słów:

„3 Miliony za 30 sekundowy spot, na którym widać kilka królików, typka w krawacie i metr kwadratowy sztucznej trawy? BEZ JAJ.”

„Nie mogę wyjść z podziwu jak niski jest poziom wyczucia, smaku, elegancji, a także inteligencji ludzi którzy obecnie o nas decydują. To wynika niestety z poziomu kształcenia. Rośnie nam pokolenie testów, które oduczają myślenia. Poziom edukacji humanistycznej jest żenujący.”

Do reklamy odnieśli się także lekarze, że nie zawsze zdrowy tryb życia i odstresowanie pomagają w zajściu w ciążę.

Tak więc pomysł spotu jest może dobry do promowania zdrowego trybu życia, ale nie zachęca do prokreacji. Powalająca jest też kwota, jaką Ministerstwo zapłaciło za 30-sekundowy film. Zwłaszcza, że co chwilę słyszymy o deficycie w budżecie i problemach finansowych, chociażby w resorcie zdrowia.

źródło: edziecko.pl

zdjęcie: youtube.pl

KB

 

 
„Sexual Healing”- zestaw PRZYWRACAJĄCY kobietom po przejściach PRZYJEMNOŚĆ z SEXU.

„Sexual Healing”- zestaw PRZYWRACAJĄCY kobietom po przejściach PRZYJEMNOŚĆ z SEXU.

Powrót do siebie po traumatycznych doświadczeniach seksualnych jest trudny i wymaga dużo czasu. W większości przypadków konieczna jest także pomoc specjalisty. Jednak zdaniem pewnej artystki, Nienke Hedler , absolwentki Design Academy Eindhoven jest ona niewystarczająca i dlatego stworzyła zestaw dla kobiet, które zmagają się m.in z blokadą mięśni miednicy. Powstaje ona na skutek gwałtów, trudnych porodów czy niewłaściwej postawy ciała.


Projektantka sama zmagała się z podobnym problemem. Jak twierdzi, terapia kliniczna była bardzo nieprzyjemna, na skutek czego przestała cieszyć się swoją seksualnością. To dało podstawy do powstania zestawu „Sexual healing”. Składa się on z pięciu przedmiotów:

  • ergonomiczne lusterko- do obserwowania swojego ciała;
  • szczotka z końskiego włosia- aby kobieta mogła sobie przypomnieć jak lubi być dotykana;
  • dwa obiekty pomagające zidentyfikować stres i napięcie;
  • kimono, które ma dać ciepło i pomóc się zrelaksować.

Miejmy nadzieję, że okaże się skuteczny w powrocie kobiet do zdrowia, zarówno w sferze fizycznej ale przede wszystkim emocjonalnej.

źródło: wp.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB
Ja latam ! – czyli jak przeżyć lot z dzieckiem na kolanie?

Ja latam ! – czyli jak przeżyć lot z dzieckiem na kolanie?

Latanie z dzieckiem może wywołać zarówno podekscytowanie, jak i przerażenie u każdego rodzica planującego urlop. Wspólna podróż może być świetnym czasem do nawiązania więzi i ukształtowania trwałych wspomnień z rodziną, ale może być także bardzo trudna, szczególnie gdy coś pójdzie nie tak (jak to często bywa). Mimo, że nie możesz kontrolować przebiegu lotu, możesz nadal starannie planować, aby korzystanie z tego środku transportu, było  tak przyjemne, jak to tylko możliwe.


W przypadku wielu lotów nie musisz kupować osobnego miejsca dla dziecka poniżej 2 lat, o ile pozostanie ono na Twoich kolanach przez cały czas trwania lotu. Jeśli wolisz posadzić dziecko lub niemowlę w zatwierdzonym przez FAA urządzeniu przytrzymującym, musisz wykupić bilet. Jeśli to możliwe, wybierz miejsca przy oknie lub siedzenia przy przejściu, aby uniknąć naciskania po obu stronach przez innych pasażerów. Matki karmiące piersią mogą chcieć wybrać siedzenie przy oknie dla dodatkowej prywatności.

Pomocne może być zarezerwowanie lotu w czasie, gdy dziecko zwykle śpi lub się zdrzemnie. Jeśli Twój lot wymaga międzylądowania, wybierz taki z dłuższym postojem. Dodatkowy czas pomoże Ci zachować porządek, pozwolić na zatrzymanie się w łazience i pozostawia czas na przekąski lub posiłek

Przed podróżą upewnij się, że masz wystarczająco dużo niezbędnych artykułów dla dzieci i sprawdź dokładnie, czy nie zapomniałaś niczego ważnego. Miej dodatkowe butelki, smoczki, chusteczki, pieluchy , przekąski i zabawki lub książki, które zajmą twoje dziecko. Zawsze zapakuj dodatkową zmianę ubrania dla siebie i dziecka.

Jeśli martwisz się uszami swojego dziecka w czasie lotu, istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu. Niemowlętom należy zaoferować butelkę, pierś lub smoczek podczas startu i zejścia, aby pomóc wyrównać ciśnienie w ich małych uszkach. Starsze dziecko może być w stanie pić z kubka sippy lub zjeść przekąskę.

Jeśli twoje dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną, upewnij się, że podczas podróży wypije dużo płynów i podaj mu przekąskę przed lotem. Jeśli to możliwe, wybierz siedzenia w pobliżu przedniej części samolotu lub nad skrzynią, aby zmniejszyć turbulencje.

Gdy maluch zaczyna źle się czuć, skieruj nawiew w jego twarz. Relaks podczas oddychania świeżym powietrzem pomoże Twojemu dziecku poczuć się lepiej. Leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, są czasami pomocne i zalecane, aby poradzić sobie z intensywną chorobą lokomocyjną, ale należy przedyskutować to z lekarzem pediatrą.

Niestety, czasami  nawet przy najstaranniejszym planowaniu, nie można uniknąć złego humoru dziecka. Staraj się nie stresować. Przepraszaj ludzi wokół Ciebie i uspokajaj swoje dziecko, dopóki bezpiecznie nie wylądujesz. Pozytywne nastawienie to początek drogi do zapewnienia, że ​​Ty i Twoje dziecko dotrzecie do celu w jednym kawałku.

 

DB

Fot. shutterstock.com