Chcesz żeby Twoje DZIECKO było BEZPIECZNE? Zobacz VIDEO na którym…

Chcesz żeby Twoje DZIECKO było BEZPIECZNE? Zobacz VIDEO na którym…

Często błahe rzeczy mogą okazać się kluczowe dla zdrowia a nawet życia. 


Jesienią i zimą, gdy dzień jest coraz krótszy i wcześnie zapada zmrok, taką właśnie drobną, a ratującą życie rzeczą mogą okazać się odblaski.

 

Przepisy mówią o obowiązku noszenia elementów odblaskowych na terenie niezabudowanym. Osobom nie stosującym się do przepisów grozi mandat od 20 do 500 zł. W naturze Polaków jest jednak przekora, której taka kara z pewnością nie odstraszy.

Czym jednak jest mandat wobec utraty życia?

 

Piesi, którzy w miesiącach zimowych noszą ciemne ubrania są dla kierowców praktycznie niewidoczni. Z tego względu odblaski warto nosić nie tylko w terenie niezabudowanym, ale także w miastach, gdzie też często są słabiej oświetlone rejony czy dzielnice.

 

Szczególnie powinniśmy zadbać o swoje dzieci, co w poruszający sposób prezentuje poniższe nagranie przygotowane przez bielską drogówkę.

 

 

(aw), źródło: policja.gov.pl, YouTube
Dominika Figurska pyta: Co najważniejszego powinien ojciec dać swojej rodzinie?

Dominika Figurska pyta: Co najważniejszego powinien ojciec dać swojej rodzinie?

Dominika Figurska zapytała ojca pięciorga dzieci – sama również ma pięcioro pociech – Tomasza Terlikowskiego (pisarz, publicysta portalu malydziennik.pl) o to, co najważniejszego może dać ojciec swojej rodzinie?


 

Pytanie niby proste, ale czy każdy z Was zna prawidłową odpowiedź?

Tomasz Terlikowskie bez ogródek odpowiedział, że najważniejsze co powinien ojciec zapewnić swojej rodzinie to:

„poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa na pierwszym miejscu należy zapewnić żonie. Bo najważniejszą osobą w rodzinie dla męża, jest właśnie żona, a nie dzieci. Dzieci w pewnej chwili sobie pójdą daleko, będą mieli swoje żony/mężów, albo będą żyły własnym życiem. A my musimy budować jedność małżeńską. 

A najważniejszą rzeczą, jaką ojciec daje swoim dzieciom jest poczucie bezpieczeństwa, a poczucie to buduje się poprzez obdarzenie miłością swojej żony! „.

I co dalej?

 

OGLĄDAJ:
Jest mocno KONTROWERSYJNY i kosztował prawie 3 MLN ZŁ! Ministerstwo Zdrowia nie przestaje SZOKOWAĆ!

Jest mocno KONTROWERSYJNY i kosztował prawie 3 MLN ZŁ! Ministerstwo Zdrowia nie przestaje SZOKOWAĆ!

Ministerstwo Zdrowia ruszyło z kontrowersyjną kampanią promującą prokreację. Spot reklamowy skierowany jest do osób od 18. do 45. roku życia. Sama idea kampanii może jest i słuszna, bo jak wiadomo dzieci w naszym kraju nie przybywa. Jednak sposób przekazu jest mocno szokujący. Głównym bohaterem jest bowiem królik który nawołuje:


Chcesz poznać nasz sekret? Po pierwsze dużo się ruszamy, zdrowo jemy, nie stresujemy się. Więc jak chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem co mówię, ojciec miał nas 63.

Producenci spotu  w ten sposób chcą nas przekonać, że to właśnie my sami mamy wpływ na naszą płodność i zachęcają do zdrowego trybu życia. Natomiast pomysł na głównego bohatera jest zupełnie prozaiczny : króliki po prostu budzą sympatię ludzi.

 Spot nie spotkał się jednak z pozytywnym odbiorem. Odbiorcy na forach internetowych nie szczędzą gorzkich słów:

„3 Miliony za 30 sekundowy spot, na którym widać kilka królików, typka w krawacie i metr kwadratowy sztucznej trawy? BEZ JAJ.”

„Nie mogę wyjść z podziwu jak niski jest poziom wyczucia, smaku, elegancji, a także inteligencji ludzi którzy obecnie o nas decydują. To wynika niestety z poziomu kształcenia. Rośnie nam pokolenie testów, które oduczają myślenia. Poziom edukacji humanistycznej jest żenujący.”

Do reklamy odnieśli się także lekarze, że nie zawsze zdrowy tryb życia i odstresowanie pomagają w zajściu w ciążę.

Tak więc pomysł spotu jest może dobry do promowania zdrowego trybu życia, ale nie zachęca do prokreacji. Powalająca jest też kwota, jaką Ministerstwo zapłaciło za 30-sekundowy film. Zwłaszcza, że co chwilę słyszymy o deficycie w budżecie i problemach finansowych, chociażby w resorcie zdrowia.

źródło: edziecko.pl

zdjęcie: youtube.pl

KB

 

 
„Sexual Healing”- zestaw PRZYWRACAJĄCY kobietom po przejściach PRZYJEMNOŚĆ z SEXU.

„Sexual Healing”- zestaw PRZYWRACAJĄCY kobietom po przejściach PRZYJEMNOŚĆ z SEXU.

Powrót do siebie po traumatycznych doświadczeniach seksualnych jest trudny i wymaga dużo czasu. W większości przypadków konieczna jest także pomoc specjalisty. Jednak zdaniem pewnej artystki, Nienke Hedler , absolwentki Design Academy Eindhoven jest ona niewystarczająca i dlatego stworzyła zestaw dla kobiet, które zmagają się m.in z blokadą mięśni miednicy. Powstaje ona na skutek gwałtów, trudnych porodów czy niewłaściwej postawy ciała.


Projektantka sama zmagała się z podobnym problemem. Jak twierdzi, terapia kliniczna była bardzo nieprzyjemna, na skutek czego przestała cieszyć się swoją seksualnością. To dało podstawy do powstania zestawu „Sexual healing”. Składa się on z pięciu przedmiotów:

  • ergonomiczne lusterko- do obserwowania swojego ciała;
  • szczotka z końskiego włosia- aby kobieta mogła sobie przypomnieć jak lubi być dotykana;
  • dwa obiekty pomagające zidentyfikować stres i napięcie;
  • kimono, które ma dać ciepło i pomóc się zrelaksować.

Miejmy nadzieję, że okaże się skuteczny w powrocie kobiet do zdrowia, zarówno w sferze fizycznej ale przede wszystkim emocjonalnej.

źródło: wp.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB