BYŁY ĆPUN VS KONIUNKTURALISTA BEZ KRĘGOSŁUPA MORALNEGO – KONFLIKT W OBOZIE ZJEDNOCZONEJ PRAWICY! ZOBACZ, O CO POSZŁO

BYŁY ĆPUN VS KONIUNKTURALISTA BEZ KRĘGOSŁUPA MORALNEGO – KONFLIKT W OBOZIE ZJEDNOCZONEJ PRAWICY! ZOBACZ, O CO POSZŁO

Pojawiły się tarcia w szerokim obozie socjalistów poprzebieranych za prawicę, mowa o Zjednoczonej Prawicy.


Otóż starli się dwaj charakterystyczni politycy rządzącego obozu – Rysiu Terlecki, były ćpun, którego ekscesy opisywała swego czasu popularna piosenkarka Kora, z którą obecny szef klubu PiS kiedyś wąchał namiętnie klej – kontra Jarosław Gowin, filozof z Wawelu, człowiek bez jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego i politycznego. Żarł za czasów PO, jako minister i żre obecnie, za PiS-u.

Istne starcie partyjnych nominatów z wstydliwą przeszłością. O co poszło?

– Nie ma zgody na ustawę Jarosława Gowina dot. szkolnictwa wyższego i nauki; są w tym projekcie elementy, które uważam za nie do przyjęcia” – mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”

Terlecki zapytany został, czy projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce (tzw. Ustawa 2.0 lub Konstytucja dla Nauki) – zaprezentowany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina – zyska akceptację PiS.

– Szkoda, że pan marszałek Terlecki swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami wprowadza zamęt i napięcia w obóz Zjednoczonej Prawicy. Mamy w tej chwili wystarczająco dużo poważnych problemów, żeby jeszcze niepotrzebnie je mnożyć i podkładać sobie wzajemnie nogi. Liczyłbym na to, że marszałek Terlecki, jako przewodniczący klubu, skoncentruje się na tym, żeby nie powtarzały się takie przypadki, o jakich on sam mówi w dzisiejszym wywiadzie, i to na przykładzie bardzo ważnej ustawy o IPN, kiedy pod głosowanie trafia projekt niedostatecznie przygotowany” – replikował na wypowiedź byłego klejobucha minister Gowin.

– Mamy sytuację kryzysową w kwestiach międzynarodowych i dodawanie do tego jeszcze wewnętrznych kontrowersji w obozie rządowym jest naprawdę przynajmniej nieprzemyślane – pojednawczo zagaił przerażony Jarosław Gowin.
No bo gdzie pójdzie, jeżeli zostanie skreślony przez PiS i Kaczyńskiego? Już chyba tylko do PSL-u.ZOBACZ, JAK ARTUR SZPILKA SKOMENTOWAŁ JEGO NADCHODZĄCĄ WALKĘ W NOWYM JORKU – DZIWNE

ZOBACZ, JAK ARTUR SZPILKA SKOMENTOWAŁ JEGO NADCHODZĄCĄ WALKĘ W NOWYM JORKU – DZIWNE

Szkoda, to byłaby doskonała okazja, aby nasz utalentowany i dołujący ostatnio pięściarz się odbudował…ale po kolei.


28 kwietnia na gali HBO w Barclays Center na Brooklynie na ring powróci Artur Szpilka (20-3, 15 KO) – informuje w oficjalnej notce prasowej organizująca imprezę grupa Matchroom Boxing. Rywal byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej, który póki co nie potwierdził swojego występu za Oceanem, nie został ogłoszony.

O tym fakcie poinformował też hegemon w branży promotorskiej i organizator gali, sam Eddie Hearn.

Zawodnik Sferis KnockOut Promotions zapytany na Twitterze, czy faktycznie zaboksuje w Nowym Jorku, odparł:

„Z tego co wiem to raczej nie, przynajmniej po wstępnych rozmowach z Andrzejem Wasilewskim, więc nie wiem, czemu tak pisze Eddie Hearn.”

Popularny „Szpila” po raz ostatni wychodził między liny w lipcu ubiegłego roku, przegrywając przed czasem z Adamem Kownackim. Pięściarz z Wieliczki od kilku tygodni trenuje pod okiem nowego szkoleniowca – Andrzeja Gmitruka.

Głównym wydarzeniem kwietniowej gali będzie starcie niepokonanego na zawodowych ringach Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO).

Co się stało, że Szpila nic nie wie o pojedynku, na którym jego występ zapowiedział Hearn? Czy to efekt szwankującej współpracy z promotorem polskiego boksera, czy może Wasilewski chciał zrobić swojemu podopiecznemu niespodziankę?
TAK NIEMCY „POŻARLI I WYPLULI” POLSKIE CUKROWNIE! (WIDEO/FOTO) – TA MAPA MÓWI WSZYSTKO!

TAK NIEMCY „POŻARLI I WYPLULI” POLSKIE CUKROWNIE! (WIDEO/FOTO) – TA MAPA MÓWI WSZYSTKO!

Pamiętacie takiego polityka, p. Gabriela Janowskiego. Swego czasu zasłynął gorącą obroną polskich cukrowni przed niemieckimi zakusami. Być może pamiętacie jego szaleńcze podskakiwanie. Wyraźnie niedysponowany Janowski został usunięty z Sejmu przez straż marszałkowską. Później dopiero okazało się, że Janowskiego otruto w kawiarni sejmowej, tuż przed debatą, która negatywnie rozsławiła jego osobę na całą ówczesną Polskę. 


Poczytajcie o tym, jak Niemcy świadomie i celowo zniszczyli polski przemysł cukrowy i polskie cukrownie. Dopiero po czasie okazało się, że Janowski miał rację!

Cukrownia „Łubna” w Kazimierzy Wielkiej była swego czasu jednym z większych przedsiębiorstw w okolicy. Niestety, „terapia szokowa” jaką zafundował Polsce plan Balcerowicza spowodowała, że ta jedna z najstarszych cukrowni w naszym kraju popadła w poważne kłopoty finansowe. Spółka miała kilkanaście milionów złotych długów. W 1997 roku doszło do ugody z wierzycielami. W zamian za umorzenie długów przejęli oni akcje cukrowni, które następnie sprzedali Niemcom z Sudzucker AG. Ci ostatni, po kilku latach eksploatacji, finalnie cukrownie zamknęli.

DLA JASNOŚCI POPATRZCIE NA PONIŻSZĄ MAPĘ…I WSZYSTKO STAJE SIĘ JASNE. NIEMCY ŚWIADOMIE ZNISZCZYLI POLSKIE CUKROWNIE!

W kwietniu 1997 roku ugoda została zrealizowana. Akcje cukrowni należące do Skarbu Państwa objęło 32 uprawnionych wierzycieli, którzy w zamian umorzyli zadłużenie spółki.

Niedługo później, 30 września 1997 roku, nowi właściciele cukrowni „Łubna” (wśród których byli dawni wierzyciele, tj. PKO BP Oddział w Kazimierzy Wielkiej, Agencja Rynku Rolnego w Warszawie oraz Wschodni Bank Cukrownictwa SA w Lublinie) podjęli decyzję o sprzedaży posiadanych akcji niemieckiej spółce Sudzucker AG. W ramach umowy sprzedaży Niemcy zobligowali się do również do podniesienia kapitału zakładowego cukrowni, tak aby po zakończeniu transakcji mieć ponad 75 proc. udziałów w spółce.

Początkowo wszystko wyglądało obiecująco. Nowy niemiecki właściciel kontynuował produkcje. Odciążona od długów spółka znacząco poprawiła swoje wyniki.

Niestety, taki stan nie mógł trwać wiecznie. 16 kwietnia 2006 roku zarząd niemieckiej firmy Sudzucker podjął decyzję o zamknięciu cukrowni „Łubna”. Oficjalnie z przyczyn ekonomicznych, co było kompletną bzdurą, bo owa radziła sobie dobrze. Nie pomogły protesty, działania podejmowane przez lokalne samorządy, wspierane także przez parlamentarzystów. W wyniku zamknięcia tej jednej z pierwszych cukrowni na ziemiach polskich pracę straciło 116 osób.
PLANUJESZ DZIECI? UNIKAJ TEGO SYFU! ZOBACZ DLACZEGO – PRZEŁOMOWE BADANIA W SPRAWIE PŁODNOŚCI

PLANUJESZ DZIECI? UNIKAJ TEGO SYFU! ZOBACZ DLACZEGO – PRZEŁOMOWE BADANIA W SPRAWIE PŁODNOŚCI

Planujecie w bliższej lub dalszej przyszłości spłodzenie potomstwa? W takim razie powinniście to przeczytać. Pojawiły się badania, iż spożywanie przez panów bądź też panie, już nawet jednego słodkiego napoju dziennie wiąże się ze spadkiem szans na zajście w ciążę!


Jak do tej pory wiadome było, że spożywanie tego typu słodzonych napojów wiąże się ze zwiększeniem zachorowalności na cukrzycę, tyciem, zaburzeniami hormonalnymi oraz spadkiem jakości męskiego nasienia.

„Odkryliśmy dodatni związek między spożyciem słodzonych napojów a niższą płodnością, który utrzymywał się po wzięciu poprawki na wiele czynników, w tym na otyłość, spożycie kofeiny i alkoholu, palenie i ogólną jakość diety. Pary planujące ciążę powinny rozważyć ograniczenie spożycia takich napojów, zwłaszcza że wiąże się to także z innymi niekorzystnymi dla zdrowia zjawiskami” – opowiada prof. Elizabeth Hatch z Uniwersytetu Bostońskiego w USA.

Dzięki Pregnancy Study Online (PRESTO) – internetowemu prospektywnemu badaniu par z Ameryki Północnej – udało się zdobyć informacje od 3828 kobiet w wieku 21-45 lat z USA i Kanady oraz od 1045 ich partnerów. W ramach ankiety pytano o historię medyczną, styl życia oraz dietę, w tym o spożycie słodzonych napojów. Kobiety wypełniały kolejne kwestionariusze co 2 miesiące przez rok lub do momentu zajścia w ciążę.

Okazało się, że spożycie słodzonych napojów przez partnerów wiązało się z 20% spadkiem stopnia płodności (średniej miesięcznej zdolności poczęcia, ang. fecundability). U kobiet, które wypijały co najmniej jeden napój dziennie, spadek ten wynosił 25%, a u mężczyzn aż 33%. Spożycie napojów energetyzujących prowadziło do jeszcze większych spadków stopnia płodności. Związki między płodnością i piciem soków owocowych oraz napojów dietetycznych były niewielkie.

O tym, że słodzone napoje i energetyki są szkodliwe wiedzieliśmy w zasadzie od dawna, ale jeżeli macie na uwadze spłodzenie następcy rodu – unikajcie tego chu****wa jak ognia!