Bluzg na Wojciecha Jaruzelskiego w wykonaniu znanego AKTORA!

Bluzg na Wojciecha Jaruzelskiego w wykonaniu znanego AKTORA!

Dziś jest 13 grudnia, rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Przypominamy znany występ Emiliana Kamińskiego adresowany do generała Wojciecha Jaruzelskiego, człowieka odpowiedzialnego za stan wojenny, krwawe pacyfikacje i inne podłości. Autor tekstu anonimowy.


 
Podmoskiewski Otello ARESZTOWANY! Odrąbał żonie ręce bo podejrzewał, że… ZGROZA

Podmoskiewski Otello ARESZTOWANY! Odrąbał żonie ręce bo podejrzewał, że… ZGROZA

Policja w podmoskiewskim Sierpuchowie aresztowała psychopatę, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna wywiózł kobietę do lasu, torturował ją, a następnie odciął jej ręce. Psychopatyczny „Otello” był przekonany, że małżonka go zdradza.

26-letni Dmitrij G. oskarżał swoją partnerkę Margaritę o zdradę. Kobieta zapewniała go, że była zawsze wierna i jest nawet w stanie poddać się badaniu wariografem. Psychopata nie dał jej żadnych szans i postanowił ją ukarać po swojemu.


 

Szaleniec wywiózł żonę do lasu. Tam przez co najmniej pół godziny ją torturował, a następnie odrąbał jej dłonie siekierą. Po wszystkim zawiózł ją do szpitala.

 

Lekarze walczyli o zdrowie kobiety. Powiedzieli, że musieli niemal „złożyć” ręce kobiety na nowo. Po wielogodzinnej operacji udało się jednak przyszyć kończyny. Teraz mają nadzieję, że zabieg nie poszedł na marne.

 

Kobietę czeka długa rehabilitacja. Jej krewni zorganizowali w internecie zbiórkę na leczenie.

 

Mąż kobiety został zatrzymany. Stanie przed sądem za „celowe wyrządzenie poważnej szkody zdrowotnej”. Dziećmi małżonków opiekuje się obecnie babcia.
SONDAŻ: PiS ZMIÓTŁ PO z powierzchni ZIEMI! Historyczny WYNIK!

SONDAŻ: PiS ZMIÓTŁ PO z powierzchni ZIEMI! Historyczny WYNIK!

W ostatnim sondażu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło gigantyczne poparcie. Platforma została ostatecznie pokonana. Donald Tusk nie ma do czego wracać. Grzegorz Schetyna może się pakować i wyjeżdżać z kraju. Ugrupowanie pod jego wodzą osiągnęło dno i zamiast się od niego odbić, zagrzebało się w nim. Zobaczcie szokujące wyniki!
Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, na którą chce głosować tylko 17 proc. Polaków – wynika z sondażu Kantar Public dla „Faktu”. Badanie zostało wykonane 11 grudnia, a więc tuż przed expose Mateusza Morawieckiego, ale już po zmianie na stanowisku premiera.

Sondaż Kantar Public fala tsunami, która zmyła opozycję totalną do śmietnika historii. Wynika z niego, że na PiS chce głosować aż 50 proc. Polaków (w porównaniu z badaniem w listopadzie, to wzrost o 5 punktów procentowych!). Tym samym partia rządząca przebiła kolejną barierę psychologiczną.


 

Opozycja została upokorzona i zaorana. Na PO chce głosować zaledwie 17 proc. Polaków (spadek o 6 pp.). Trzecie miejsce zajmuje Kukiz’15 z dobrym wynikiem 11 proc. (wzrost o 3 pp.). Na dalszych miejscach znalazła się Nowoczesna (8 proc.) i SLD (5 proc.). Do Sejmu nie weszłoby PSL, które ma poparcie 3 proc. społeczeństwa.
6 krzywdzących STEREOTYPÓW o Polakach! A jak jest naprawdę?

6 krzywdzących STEREOTYPÓW o Polakach! A jak jest naprawdę?

6 stereotypów o Polakach!

 


Stereotyp 1 – Polacy nie lubią obcokrajowców

Często zarzuca się Polakom, że są zamknięci na obcych. Wynika to z tego, że po II wojnie światowej Stalin zamienił nasz kraj w jednolity narodowościowo. Dlatego jeszcze w latach 80 i początkach 90 rzadko można było spotkać na ulicach osoby o innym kolorze skóry lub usłyszeć język obcy, wynikało to także z faktu, że Polska znajdowała się za żelazną kurtyną oraz była biednym nieatrakcyjnym krajem. Kiedy tylko sytuacja geopolityczna uległa zmianie – otwarto granice, kraj zaczął się bogacić i zaczęli do nas napływać obcokrajowcy. Kiedy Polska wstąpiła do UE, nasz kraj stał się celem licznych wypraw turystycznych gości z zachodniej Europy.

Obecnie w Polsce żyje około 234 tys. cudzoziemców – przyjeżdżają tu w celach turystycznych, do pracy, na studia lub po prostu chcą zamieszkać w naszym kraju. Obcokrajowcy mogą czuć się u nas jak w domu. Jest to więc 100% stereotyp.

Stereotyp 2 – Polacy są gościnni

W połączeniu ze stereotypem numer jeden mamy sprzeczny obraz. To w końcu jesteśmy gościnni czy nie? Czy też może gościnni tylko wobec siebie? Prawda jest taka, że my jako Polacy słyniemy z gościnności i „powitania chlebem i solą” kojarzą się wielu cudzoziemcom jednoznacznie z Polakami. Przyjezdni chwalą sobie to, że mogą łatwo otrzymać bezinteresowną pomoc we wskazaniu drogi podczas zwiedzania lub udzielenia innej niezbędnej pomocy czy informacji. Polacy są też bardzo kontaktowi i nie mają problemów przed nawiązywaniem relacji z obcokrajowcami. Ten stereotyp zawiera więc oparcie w rzeczywistości.

Stereotyp 3 – Polacy lubią wódkę

Ta nie opinia ani stereotyp, to po prostu fakty – Polacy plasują się wśród europejskich krajów o najwyższym spożyciu alkoholu na dorosłego mieszkańca. Jednak to nie my wiedziemy prym w niechlubnym zestawieniu. Wyprzedzają nas między innymi Litwini, Belgowie, Austriacy i Czesi.

Ten stereotyp z tego, że Polska swego czasu słynęła z produkcji wódek, które eksportowano na cały świat, jako trunki wysokiego gatunku. W czasie kiedy w Europie Zachodniej pojawiła się gospodarką towarowo-pieniężna u nas wciąż funkcjonowała gospodarka folwarczno-pańszczyźniana. Kiedyś Polska była spichlerzem Europy, jednak z czasem, pojawiło się wiele innych dostawców zboża. Polska szlachta musiała znaleźć jakiś pomysł co zrobić z ogromnymi zapasami zboża, które zalegały w spichlerzach. Najprościej było zacząć pędzić z nich wódkę. Tak jak Szkoci mają swoją whisky, Amerykanie mają burbon, Francuzi koniak, tak Polacy mają swoją wódkę.

Stereotyp 4 – Polacy kradną

To jedna z najbardziej krzywdzących opinii, jakie na nasz temat rozsiewali na świecie Niemcy, którzy sami okradali i zniszczyli nasz kraj w czasie II wojny światowej. Znany jest chamski żart – „Jedź do Polski na wakacje, twój samochód już tam jest”. Prawda jest taka, że Polacy musieliby ukraść miliony niemieckich samochodów by choć trochę zniwelować grabieże i zniszczenia jakich dokonali Niemcy w Polsce. Fakt, zdarzało się, że Polacy kradli samochody i inne rzeczy w Niemczech, ale wynikało to z biedy w naszym kraju, a bieda wynikała z wyniszczającej wojny, którą zafundowali nam Niemcy. Gdybyśmy byli bogatym krajem nie zniszczonym wojną, zapewne takich kradzieży byłoby tyle co kot napłakał. A tak rzeczywiście w latach 90 miały miejsce kradzieże niemieckich aut. Dokonywały ich jednak gangi, a nie zwykli Polacy, uczciwie pracujący w Niemczech na swój dobrobyt. Na szczęście z biegiem czasu stereotyp ten powoli odchodzić w niepamięć, a zastępują go znacznie lepsze opinie – np. Polaka-fachowca.

Stereotyp 5 – Polacy nie znają języków

Jest to fałszywy stereotyp, który bierze się z czasów gdy za komuny w szkołach uczono głównie rosyjskiego. Obecnie w UE po angielsku bardzo słabo mówią hiszpanie, włosi, portugalczycy i francuzi, niemal nie idzie się z nimi dogadać. Natomiast młodzi Polacy, obok młodych Niemców i mieszkańców krajów Beneluxu oraz Skandynawii swobodnie rozmawiają po angielsku. Teorię tę potwierdzają zgodnie studenci, którzy brali udział w Erazmusie.

A co mówią liczby? Prawie połowa (49,6 proc.) Polaków deklaruje znajomość choćby jednego języka obcego na poziomie co najmniej podstawowym. Wśród nich 23 proc. osób zna jeden lub więcej języków obcych na poziomie dobrym lub biegłym, a 19 proc. deklaruje znajomość tylko jednego języka na poziomie podstawowym. Chyba nie jest z nami tak źle, prawda? 😊

Stereotyp 6 – Polacy są chaotyczni

Ten stereotyp jest w połowie prawdziwy. Z jednej strony Polacy po 123 latach zaborów zdołali odbudować Państwo i przeciwstawić się agresji bolszewickiej. Był to niesamowity popis zdolności i organizacji na najwyższym poziomie. Z drugiej strony Polacy są bardzo chaotyczni co widać po naszym prawie podatkowym, które uchodzi za jedno z najbardziej skomplikowanych w Europie. Jesteśmy też krajem niesamowicie zbiurokratyzowanym, pełnym zbędnych urzędów, których kompetencje nakładają się na siebie. W tym sensie organizacji powinniśmy się uczyć od Niemców bądź Skandynawów, którzy są dużo bardziej pragmatyczni i potrafią uprościć skomplikowane sprawy do minimum.

 

Źródło: mondi-polska.pl