Benedykt XVI opowiedział się po stronie kard. Müllera w sporze z Franciszkiem

Benedykt XVI opowiedział się po stronie kard. Müllera w sporze z Franciszkiem

Kapłan, a tym bardziej biskup i kardynał, nigdy nie jest po prostu na emeryturze – napisał Benedykt XVI do kard. Gerharda Müllera, byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Papież Senior przypomina, że już Paweł VI chciał, by wysokie stanowiska w Watykanie były powierzane na pięcioletnią kadencję. Wyraża zarazem przekonanie, że kard. Müller, nawet jeśli nie zostanie mu powierzona żadna konkretna funkcja, nadal będzie publicznie służył wierze jako kapłan i jako teolog.


 

Benedykt XVI pisze też o znaczeniu urzędu prefekta Kongregacji Nauki Wiary, który on sam w przeszłości sprawował podobnie jak kard. Müller. Na tym stanowisku mądrość nie wynika jedynie z kompetencji w danej materii, lecz także z uznania granic wiedzy teologicznej. A kard. Müller – stwierdza Papież Senior – właśnie to starał się robić podczas swego pobytu w Rzymie. „Broniłeś jasnych tradycji wiary, lecz w stylu Papieża Franciszka chciałeś zrozumieć, jak można żyć nimi dzisiaj” – napisał Benedykt XVI.

 

List Papieża Seniora otwiera księgę pamiątkową z okazji 70. urodzin i 40. rocznicy święceń kapłańskich kard. Müllera. Nosi ona tytuł „Bóg Trójca. Wiara chrześcijańska w dobie sekularyzacji”. Liczy ona niemal 700 stron. Swoje teksty zamieścili w niej między innymi kardynałowie: Reinhard Marx, Angelo Scola i Kurt Koch, a także arcybiskupi: Luis Ladaria i Rino Fisichella.

 

Papież Benedykt XVI choć wprost nie odniósł się do problemu „Amoris laetitia”, to między wierszami udzielił solidnego poparcia i umocnienia kard. Müllerowi. Widać wyraźnie, że papież emeryt nie chce mieszać się do pontyfikatu Franciszka i woli zachować pokorne milczenie. Jednak nie chowa głowy w piasek i wysyła jasne sygnały, co myśli o adhortacji papieskiej, która wywraca nauczanie Kościoła o  rodzinie do góry nogami.

 

Konsekwencje „AL” będą bardzo brzemienne w skutki dla Kościoła i świata. Na razie adhortacja nabiera mocy z każdym dniem jej stosowania w duchu liberalnym, któremu przyklasnął Franciszek. Kiedy już trwale zakorzeni się w głowach wiernych, odwrotu nie będzie, a z Kościoła zostaną zgliszcza. Pozostaje mieć nadzieję, że jak powiedział Pan Jezus „bramy piekielne go nie przemogą”.

 

Źródło: Radio Watykańskie / Onet-one.pl

 
Makabryczny wypadek! Pijany idiota wjechał w kobietę! [Video]

Makabryczny wypadek! Pijany idiota wjechał w kobietę! [Video]

Młoda kobieta szła właśnie do pracy, kiedy z naprzeciwka wjechał w nią rozpędzony samochód niemal zgniatając ją o ścianę budynku. Kobieta odniosła poważne obrażenia, jednak jakimś cudem przeżyła ten straszny wypadek. Poniżej wideo uchwycone przez kamerę przemysłową. Widać dokładnie moment uderzenia, które wyrzuciło kobietę na kilka metrów w  górę.


 

Wypadek miał miejsce w Peru. Młoda kobieta szła właśnie do pracy, kiedy znienacka wjechał w nią rozpędzone auto. Jeden z mężczyzn znajdujących się w samochodzie – Julio Fernando Franco Pastor – przyznał się do prowadzenia samochodu i został przebadany alkomatem, urządzenie pokazało, że Julio jest trzeźwy.

 

Jednak świadkowie zdarzenia wskazali, że to Eduardo David Granados Angulo  – drugi z mężczyzn prowadził auto. Był on bardzo pijany i dlatego stracił panowanie nad kierownicą doprowadzając do makabrycznego wypadku. Kobieta odniosła poważne obrażenia jednak jakimś cudem przeżyła wypadek.

 

 

Źródło: liveleak.com / youtube.com
-„K**wy nie powinny żyć na świecie”! Zadźgał dwie prostytutki!

-„K**wy nie powinny żyć na świecie”! Zadźgał dwie prostytutki!

Młody chłopak zadał prawie 30 ciosów długim nożem każdej z ofiar. Ponieważ rany nie były śmiertelne, kobiety wykrwawiały się jeszcze przez kilkanaście minut. Chłopak dostał surowy wyrok, ale prokuratura domaga się dla niego…

W chwili dokonania morderstwa Artur K. miał zaledwie 18 lat. Chłopak postanowił skorzystać z usług prostytutki we wrocławskiej agencji towarzyskiej znajdującej się w prywatnym mieszkaniu. Jednej z prostytutek zapłacił 150 zł i przypuszczalnie uprawiał z nią seks. Następnie zaatakował ją długim nożem i zadał jej 2 rany cięte i 23 rany kłute w różnych okolicach ciała. Kiedy druga kobieta usiłowała wezwać pomoc również została zaatakowana przez mordercę, który zadał jej blisko 30 ran kłutych.


Chciał bronić się nożem przed uchodźcami

Po aresztowaniu chłopak przyznał się do winy, ale później wielokrotnie zmieniał zeznania. Śledczym powiedział, że „k***y są bez zasad, a kobiety, które się nie szanują, nie powinny żyć na świecie”. Opowiadał też, że jest wrogiem dopalaczy i narkotyków, a jedna z prostytutek podała mu coś, przez co dziwnie się czuł i niewiele pamięta. Podczas kolejnej rozprawy zmienił zeznania i twierdził, że zaatakował kobiety nożem, bo jedna z nich grzebała mu w plecaku.

Chłopak przyznał, nóż miał mu służyć do samoobrony przed uchodźcami. Innym razem przekonywał, że to pamiątka po przyjacielu. – Rodzi nam się obraz człowieka, który jest wrogiem wszystkiego, wrogiem uchodźców, wrogiem prostytutek, handlarzy dopalaczami, który postanawia w jakiś sposób naprawiać świat – powiedział oskarżyciel na rozprawie. Prokuratorzy ujawnili, że chłopak w korespondencji do znajomych podpisywał się „Git Killer”

Po dokonaniu zabójstwa, K. zacierał ślady – ukradł prostytutkom telefony, a w domu spalił zakrwawione ubrania. Biegli zeznali, że kobiety umierały powoli, wykrwawiając się jeszcze przez kilkanaście minut. Po kilku dniach smród dochodzący z mieszkania zaniepokoił sąsiadów, którzy zaalarmowali policję.

 

25 lat czy dożywocie?

Artur K. został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za podwójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Od wyroku odwołała się prokuratura, która żąda wyroku dożywocia z możliwością przedterminowego zwolnienia po upływie 35 lat.

 

Jeśli decyzja Sądu Okręgowego we Wrocławiu zostanie podtrzymana to K. wyjdzie z więzienia w wieku 45 lat. Przed ogłoszeniem wyroku morderca prosił o łagodny wymiar kary, argumentując to tym, że „chciałby założyć rodzinę i żyć normalnie”.

 

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Szwedzki kościół: Jezus jest NEUTRALNY PŁCIOWO! „Nie chcieliśmy decydować o płci…” – co za idioci!

Szwedzki kościół: Jezus jest NEUTRALNY PŁCIOWO! „Nie chcieliśmy decydować o płci…” – co za idioci!

Czy Mahomet też w dzieciństwie był neutralny płciowo? A może czuł się dziewczynką? Trudno powiedzieć. Jednak co do osoby Jezusa Chrystusa, Szwedzcy duchowni nie mają wątpliwości. Według nich Jezus jest… neutralny płciowo… Co za idioci z tych Szwedów, brak słów.


 

Szwedzki kościół z Västerås reklamując się w lokalnej gazecie zaprosił wiernych na obchodzenie uroczystości Bożego Narodzenia. Szwedzcy duchowni nie napisali jednak o Jezusie Chrystusie używając rodzaju męskiego, bo jak tłumaczyli – „nie chcieli od razu decydować o płci małego dziecka”.

„Hen” w języku szwedzkim stanowi zaimek, który wskazuje na rodzaj nijaki. I właśnie tego zaimka użył lokalny kościół w Västerås w swym zaproszeniu skierowanym do wiernych na uroczystość obchodzenia Wigilii Bożego Narodzenia.

– Nie chcieliśmy od razu decydować o płci małego dziecka – powiedziała Susann Senter, wikariusz rzeczonej parafii. Senter stwierdziła, że użycie takiego zwrotu jest częścią kampanii Kościoła na rzecz równego traktowania płci.

Według Szwedów Bóg nie jest „Panem”

Dorzeczy.pl podało, że wcześniej podobny idiotyczny zabieg szwedzki Kościół zastosował wobec samego Boga, zachęcając kapłanów, aby Stwórcę określali „neutralnie płciowo” i zaprzestali tytułować Boga – „Pan”.

 

– Rozmawiamy o Jezusie Chrystusie i w kilku miejscach zmieniliśmy nazwę tak, by nie nazywać go „On” tylko „Bóg” – tłumaczyła rzeczniczka prasowa Sofia Pedersen Videke dla „The Telegraph.” – Teraz mamy modlitwy, które są bardziej neutralne płciowo – dodaje. Kobieta powiedziała także, że żaden z kapłanów „nie miał obiekcji dotyczących zmian w języku”.

 

Szwedzi kompletnie odcięli się od swoich chrześcijańskich korzeni, dlatego stali się łatwym łupem dla muzułmanów. Teraz kraj został dodatkowo zalany przez uchodźców, którzy zaorzą szwedzki bezpłciowy naród i przerobią go na „nawóz historii”.

 

Źródło: dorzeczy.pl / longroom.com / onet-one.pl